چین به 80 کشور واکسن کرونا فرستاد

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که کشورش تا کنون محموله‌های کمکی واکسن کرونا تولید خود را به 80 کشور و 3 سازمان بین المللی ارسال کرده است.

  • کد خبر: 2062
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 11 فروردين 1400 - 16:23

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، «هوا چون این»  روز چهارشنبه افزود: امیدوار است این اقدام صادقانه باعث افزایش اطمینان و امید در میان کشورهای جهان برای مبارزه مشترک با کرونا شود.

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه اعلام کرد شکاف میان کشورهای ثروتمند و فقیر از نظر دستیابی به واکسن هر روز بیشتر می شود و تاکنون هنوز 36 کشور جهان هیچ واکسنی دریافت نکرده اند.

تدروس آدهانوم همچنین گفت که توزیع ناعادلانه واکسن بین کشورهای جهان به اقتصاد جهان نیز آسیب خواهد رساند.

هوا چون یینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین افزود: واکسن، سلاح مبارزه با ویروس و تنها امید برای نجات جان انسان هاست، به همین دلیل باید در اختیار مردم تمام کشورهای جهان قرار بگیرد.

او گفت: چین پیش از هر کشور دیگری متعهد شد که واکسن را به عنوان یک محصول عمومی در جهان عرضه کند و همچنان نیز برای گسترش سطح دسترسی کشورهای در حال توسعه به واکسیناسیون و کاهش هزینه‌های آن تلاش می کند.

بیشتر بخوانید:

به گفته وی چین علاوه بر پیوستن به کواکس، به روشنی تعهد کرده است که نخستین محموله واکسن کرونا به میزان 10 میلیون دوز را در اختیار کشورهای در حال توسعه قرار خواهد داد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف