هر دم از این باغ بری می‌رسد
موچ چهارم آمد/ هفت شهر دیگر کشور قرمز شدند

موج چهارم کرونا سرانجام سربرآورد و هفت شهرستان دیگر کشور شامل جلفا (آذربایجان شرقی)، تاکستان (قزوین)، سقز (کردستان)، کهگیلویه (کهگیلویه و بویراحمد)، الیگودرز و خرم‌آباد (لرستان) و نهاوند (همدان) به زودی در وضعیت قرمز قرار خواهند گرفت.

  • کد خبر: 2063
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 11 فروردين 1400 - 14:53

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا خیز جدید کرونا که از جنوب غرب کشور آغاز شده بود، به سرعت در حال پیشروی است و شهرستان‌هایی از شمال و شرق کشور را هم درگیر کرده است بسیاری از کارشناسان از این تحولات شهرها با عنوان آغاز موج چهارم کرونا در کشور یاد کرده‌اند.

هم اکنون 25 شهرستان کشور در وضعیت قرمز، 56 شهرستان در وضعیت نارنجی، 277 شهرستان در وضعیت زرد و 90 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

از امروز نیز شهرستان‌های هشترود (آذربایجان شرقی)، خوی (آذربایجان غربی)، شاهین‌شهر و میمه، فریدن، فلاورجان و نائین (اصفهان)، ایلام و دره‌شهر (ایلام)، پاکدشت، پردیس، رباط‌کریم و ورامین (تهران)، شهرکرد، فارسان و کیار (چهارمحال و بختیاری)، بیرجند (خراسان جنوبی)، نیشابور (خراسان رضوی)، لالی (خوزستان)، ابهر و زنجان (زنجان)، جهرم، سپیدان، شیراز و کازرون (فارس)، البرز و بوئین زهرا (قزوین)، بیجار و دیواندره (کردستان)، رفسنجان (کرمان)، سرپل ذهاب، سنقر و کنگاور (کرمانشاه)، لنگرود (گیلان) و قائم شهر (مازندران)  در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

خیز جدید کرونا که از جنوب غرب کشور آغاز شده بود، به سرعت در حال پیشروی است و شهرستان‌هایی از شمال و شرق کشور را هم درگیر کرده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت سفرها، دید و بازدیدهای عید، برگزاری مراسم عروسی و عزا، تجمع در رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی، پایین آمدن سطح مراقبت‌های بهداشتی و کاهش استفاده از ماسک از جدی‌ترین دلایل خیز موج جدید کرونا در برخی استان‌ها است.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف