257 شهرستان قرمز و 129 شهرستان نارنجی
وزارت بهداشت: کشور باید تعطیل شود

تمام مراکز استان‌ها از امروز 18 فروردین در وضعیت قرمز قرار گرفتند، وزارت بهداشت هشدار داده در صورت تعطیل نکردن کشور، آمار مرگ و میر کرونایی به بیش از 600 نفر در روز می‌رسد.

  • کد خبر: 2122
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 18 فروردين 1400 - 10:29

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، بنابر اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت بر اساس داده‌های اپلیکیشن ماسک، هم‌اکنون 257 شهرستان قرمز، 129 شهرستان نارنجی، 51 شهرستان زرد و 11 شهرستان آبی هستند.

با توجه به افزایش روند ابتلا  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرد: تعطیلی دو هفته‌ای کل کشور ضروری است در غیر این صورت احتمال افزایش آمار فوتی‌های روزانه به بالای 600 نفر وجود دارد.

در این اطلاعیه آمده است:‌ سرعت افرایش بستری در خیز سراسری چهارم به مراتب شدیدتر از خیزهای قبلی است و ضروری است ستاد ملی کرونا بلافاصله دو هفته تعطیلی کامل سراسری (شامل تمامی ادارات دولتی، شرکتها و اصناف غیر ضروری)، منع کامل سفر (شامل خودروهای شخصی و وسایل نقیله عمومی)، بیرون بر شدن همه رستورانها و غذاخوری هتل‌ها، محدودیت جدی تردد شامگاهی و اعمال جرایم سنگین برای هرگونه مراسم یا تجمعات در سراسر کشور وضع کند. در غیر این‌ صورت، باید منتظر فوت حداقل 20 هزار نفر از هم میهنان و آمار روزانه فوت نیز ممکن است به بالای 600 نفر در روز برسد.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت تاکنون یک میلیون و 963 هزار و 394 به طور قطعی به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد 63 هزار و 506 جان باخته اند آمار جانباختگان کرونا بعد از نوروز دوباره سه رقمی شده و دیروز تعداد 174 فوتی ثبت شد و رکورد مبتلایان روزانه کرونا نیز با شناسایی ابتلای قطعی 17 هزار و 430 بیمار جدید شکسته شد.

 

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف