رییس جمهوری در ستاد ملی کرونا خبر داد
بسته حمایتی برای 60 میلیون نفر در ماه رمضان/ لزوم برخورد شدید با تخلف‌های کرونایی

رییس جمهوری با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌ها در کشور گفت: در روزهای نخست ماه مبارک رمضان بسته حمایتی دولت برای 60 میلیون نفر توزیع خواهد شد.

  • کد خبر: 2140
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 21 فروردين 1400 - 11:05

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا حجت‌ الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: رعایت پروتکل‌ها در کور به طور متوسط به 56 درصد کاهش پیدا کرده است. در چنین شرایطی معلوم است که ابتلا به بیماری کرونا بیشتر می‌شود و همه را گرفتار می‌کند. 

او ادامه داد: تعداد قابل توجهی از کسانی که تست کرونای آن‌ها مثبت بوده در طول دوره تعطیلات نوروزی قرنطینه را ترک کرده و به سفر و دید و بازدید رفته‌اند و این تخلف بسیار بزرگی است. اگر قرار است با تخلف‌ها برخورد شود باید با چنین تخلف‌هایی هم برخورد شدید شود. اگر بازاری باید بسته باشد و باز بوده باید با این تخلف هم بسته شود.

رییس جمهور افزود: ستاد سخنگو دارد! یعنی باید صدای واحد از این ستاد خارج شود که مردم تکلیفشان مشخص باشد. نه این که هرکسی که خواست با هر ادبیاتی که خواست برود در تلویزیون بنشیند حرف بزند. 

روحانی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان نیز در ادامه حمایت‌های ماهانه معیشتی، دولت یک بسته حمایتی کالایی نیز برای 60 میلیون نفر توزیع خواهد کرد. این بسته در روزهای نخست ماه مبارک توزیع خواهد شد.

رییس جمهور گفت: تمام تلاش ما از اسفندماه سال گذشته این بود که وارد موج چهارم نشویم،  اما امروز این اتفاق متاسفانه رخ داده است. اگر بخواهیم عوامل این موج چهارم را بشماریم اولین علت شیوع ویروس انگلیسی از مرزهای عراق است.

وی افزود: مسئله دوم تجمع و ترددهای فراوان مردم پیش از عید در محل کسب‌وکارها بوده است. و عامل سوم خود مراسم عید نوروز است که هرچند کار خوبی از جهت ملی و دینی است اما این دیدوبازدیدهای فراوانی که افراد در منزل یکدیگر به خاطر صرف پذیرایی ماسک را کنار می‌زدند و همین عامل ابتلا می‌شد.

روحانی با اشاره به مراسم مختلف در ماه شعبان اظهار کرد: عامل دیگری در این زمینه برگزار عروسی یا مراسم دیگر خانوادگی در این ماه بوده است که افراد یکدیگر را هم دعوت کرده‌اند. همچنین سفر مردم به شهرهای قرمز و نارنجی که آن را ممنوع کرده بودیم، یکی دیگر از عوامل ایجاد موج چهارم است.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف