تولید واکسن برکت احتمالا از اردیبهشت 1400 آغاز می‌شود

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با تاکید بر روند مطلوب تولید انبوه واکسن کووایران برکت گفت: فاز اول آماده‌سازی تولید واکسن با ظرفیت سه میلیون دوز به اتمام رسیده و پیش‌بینی می‌شود از اردیبهشت تولید این واکسن ایرانی آغاز شود.

  • کد خبر: 2170
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 24 فروردين 1400 - 10:19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، محمد مخبر افزود: در فاز دوم، تولید واکسن برای ظرفیت 12 میلیون دوز در ماه برنامه‌ریزی شده است. احداث ساختمان کارخانه به پایان رسیده و تجهیزات این مجموعه در حال نصب است. امید است تا اواسط تیرماه 1400 تولید واکسن با این ظرفیت هم شروع شود.

وی ادامه داد: با افزایش تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا به 12 میلیون دوز در ماه،‌ بخش عمده‌ای از نیاز کشور در این زمینه تامین خواهد شد.

مخبر در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال صادرات این محصول فناورانه هستید، بیان داشت: در حال حاضر تمرکز ما بر داخل کشور است؛ به عبارتی به دنبال رفع نیاز هموطنان در این زمینه هستیم.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اظهار امیدواری نسبت به اینکه واکسیناسیون عمومی با واکسن ایران برکت از خرداد ماه امسال آغاز شود، گفت: با همه توان در این مسیر در حرکت هستیم.

بیشتر بخوانید:وی با اشاره به اینکه فاز اول انسانی واکسن کووایران برکت به پایان رسیده و نتایج این مرحله بسیار خوب بوده است، گفت: فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن ایران برکت هم از نیمه خود عبور کرده و امید است اوایل اردیبهشت فاز سوم را آغاز کنیم.

مخبر ادامه داد: هم از کشورهای اروپایی و هم از کشورهای منطقه تمایل برای حضور در مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کووایران برکت را داشتیم.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف