مدیرکل سازمان جهانی بهداشت:
780 میلیون نفر در سطح جهان واکسینه شدند

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه در هفته گذشته به رغم واکسینه شدن بیش از 780 میلیون نفر در جهان، 9 درصد افزایش در موارد عفونت و 5 درصد افزایش در موارد مرگ رخ داده است، گفت: شمار معدودی از افراد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌‌کنند و ظاهرا برخی از افراد به این عقیده رسیده‌اند که اگر نسبتا جوان باشند، گرفتن کووید 19 اهمیت چندانی ندارد.

  • کد خبر: 2171
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 24 فروردين 1400 - 10:42

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصای کرونا، تدروس آدهانوم در یک گردهمایی خبری در ژنو، با بیان اینکه سردرگمی و بی‌خیالی در مواجهه با کووید19 به معنای باقی ماندن راهی طولانی تا پایان این پاندمی است و این در حالی است که می‌توان با اقدامات بهداشت عمومی تایید شده آن را کنترل کرد، گفت: تاکنون حدود 780 میلیون دوز واکسن کرونا در سطح جهان تزریق شده است، اما اقداماتی مانند، ماسک زدن و حفظ فاصله فیزیکی با دیگران همچنان باید جدی گرفته شود.

وی افزود: ما نیز می‌خواهیم که جوامع و اقتصادها بازگشایی شوند و مسافرت و تجارت از سر گرفته شود، اما در حال حاضر‌ بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها در بسیاری از کشورها دچار ازدحام بیماران شده و مردم به این علت می‌میرند.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه تا پایان پاندمی کووید19 راهی طولانی باقی مانده، اما ما دلایل بسیاری هم برای خوش ‌بینی داریم، ادامه داد: کاهش موارد عفونت کرونا و مرگ‌های ناشی از کرونا در دو ماهه اول سال نشان می‌دهد که این ویروس و گونه‌های جدید آن را می‌‌توان متوقف کرد.

تدروس آدهانوم خاطرنشان کرد: سرایت ویروس کرونا به علت بی‌ توجهی و عدم انسجام در اقدامات بهداشت عمومی تشدید می‌‌شود.

بیشتر بخوانیدوی گفت: هم اکنون هند جای برزیل را در رده دومین کشور از لحاظ شمار عفونت‌ها در  جهان پس از آمریکا گرفته است و این کشور 1.4 میلیارد نفری، در حال مبارزه با موج دوم گسترده شیوع کرونا است. کشور هند تاکنون حدود 105 میلیون دوز واکسن کرونا را به شهروندانش تزریق کرده است.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت بیان کرد: ما اکنون در نقطه‌ای بحرانی در این پاندمی قرار داریم، روند پاندمی برای هفتمین هفته پیاپی در حال افزایش است.

وی افزود: در هفته گذشته 9 درصد افزایش در موارد عفونت و 5 درصد افزایش در موارد مرگ رخ داده است و منحنی‌ همه‌گیری و مسیر پاندمی در زمان فعلی رشد تصاعدی را نشان می‌دهد.

به گزارش وبدا، تدروس آدهانوم با بیان اینکه در برخی از کشورها با وجود سرایت مداوم، رستوران‌‌ها و باشگاه‌های شبانه پر از مردم، بازارها باز و شلوغ هستند و شمار معدودی از افراد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌‌کنند، عنوان کرد: ظاهرا برخی از افراد به این عقیده رسیده‌اند که اگر نسبتا جوان باشند، گرفتن کووید19 اهمیت چندانی ندارد.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف