بانک مرکزی
پرداخت وام کرونایی مسکن از این هفته آغاز می‌شود

بانک مرکزی به عنوان تنظیم‌گر نظام پولی و ارزی اعلام کرد نظام بانکی کشور برای اجرای طرح اعطای تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران کم درآمد اقدامات لازم را انجام داده و از این به بعد فرآیند اعطای تسهیلات آغاز می‌شود.

  • کد خبر: 218
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 3 شهريور 1399 - 11:58

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir) به نقل از بانک مرکزی، با توجه به گراني‌های اخیر در بخش مسکن و لزوم ایجاد ثبات در بازار اجاره مسکن و حمایت از مستأجران کم‌درآمد و همچنین پیرو مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اعطای تسهیلات به مستأجران از محل بخشی از منابع مالی اختصاص یافته به ستاد ملی مقابله با کرونا، تاکنون بانک مرکزی ضمن برگزاری جلسات متعدد، تمام اقدام‌های لازم همچون تعیین سهمیه‌های بانکی و استانی و ابلاغ دستورالعمل‌ مربوطه به بانک‌های عامل را انجام داده است.

پس از ایجاد دسترسي کامل بانک‌های عامل به سامانه وزارت راه و شهرسازي به عنوان متولی ثبت‌نام، کنترل و پالایش متقاضیان، بانک‌های عامل آمادگی خواهند داشت از طریق شعب و یا سرپرستی بانک‌ها نسبت به اعطای تسهیلات اقدام کنند.

با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد به گروه‌های هدف و خانوارها در زمینه ودیعه مسکن مساعدت‌هایی از محل بخشی از منابع مالی اختصاص یافته از محل تلفيق منابع آزاد شده ناشي از کاهش نرخ ذخيره قانوني و منابع شبکه بانکي اختصاص یابد.

جزییات طرح اعطای تسهیلات بانکی به مستاجران

قبلا در همین رابطه خواندید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف