تحلیل نیویورک تایمز
اقتصاد ترامپ در دوران کرونا چگونه کار کرد

داده‌های جدید از سوی نیویورک تایمز نشان می‌دهد شتخص‌های اقتصادی در دولت ترامپ در یکسال اخیر نامطلوب گزارش شده است.

  • کد خبر: 219
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 3 شهريور 1399 - 13:02

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir) به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، گزارش تحلیلی روزنامه نیویورک تایمز (ترجمه کامل) نشان می‌دهد هم در زمان پیش از کرونا و هم در عصر کرونا، شاخص‌های اقتصادی در قیاس با دولت‌های پیشین، وضعیت نامطلوبی را ثبت کرده است. براساس گزارش این نشریه امریکایی، از نظر رشد اقتصادی دولت ترامپ در مقایسه با یازده رئیس‌جمهور اخیر امریکا، جزو چهار دولت آخر محسوب می‌شود.

نیویورک تایمز در داده‌های خود تاکید کرده عملکرد ترامپ در دوران بحران کرونا در نهایت منجر به وضعیت کنونی اقتصاد امریکا شده است؛ بزرگ‌ترین بحران اقتصادی امریکا از دوران رکود بزرگ در دهه 20 و 30 میلادی در قرن بیستم.

این درحالی است که ترامپ بارها مدعی شده بود که بزرگ‌ترین اقتصاد جهان تحت هدایت او با ریکاوری سریع و وی شکل (V) به حالت عادی بازخواهد گشت. جرد کوشنر، مشاور ارشد و داماد دونالد ترامپ در ماه آوریل مدعی شده بود اقتصاد امریکا در ماه جولای با سرعت زیادی در جهت قبل از بحران کرونا حرکت خواهد کرد.

کمتر از دو ماه پیش نیز شخص رئیس‌جمهور در سخنرانی‌ای گفته بود که اقتصاد امریکا با سرعتی که قبل از آن مشاهده نشده درحال بازگشت سریع به وضعیت نرمال است و همچنین مدعی شده بود که تمام این پیشرفت‌های غیرقابل‌باور اقتصادی نتیجه سیاست‌های دولت اوست. اما برخلاف ادعاهای مکرر وی، اقتصاد امریکا در وضعیت بسیار بغرنجی گرفتار شده است.

بزرگ‌ترین اقتصاد حال حاضر جهان در شش ماه اول سال‌جاری میلادی 10.6 درصد منقبض شده است که با فاصله بسیار زیاد بزرگ‌ترین رکود اقتصادی از زمان رکود بزرگ است. نرخ بیکاری آمریکا نقطه پیک 14.7 درصدی را لمس کرده و بیش از 22 میلیون نفر نیز کار خود را از دست داده‌اند.

اتفاق بدتر این است که جمعیت زنان، رنگین‌پوستان، افراد جوان و کارگران با درآمد پایین فشار بیشتری را نسبت به بقیه جامعه از بحران کرونا متحمل شده‌اند. به‌عنوان مثال یک‌چهارم افراد با سطح تحصیلات دبیرستانی در دوره کرونا مشاغل خود را از دست داده‌اند و این درحالی است که فقط 2 درصد مشاغل افراد با مدرک دانشگاهی در دوره مشابه ناپدید شده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف