معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد
کاهش 64 درصدی اثاث‌کشی مستأجران در تهران/ امسال میانگین افزایش اجاره‌ها 15 درصد است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال 99 با اجباری شدن تمدید قراردادهای اجاره خانه و تعیین نرخ حداکثر 25 درصدی افزایش اجاره‌بها، حدود 64 درصد از جابجایی‌ها در پایتخت کاهش یافته است.

  • کد خبر: 2190
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 26 فروردين 1400 - 13:13

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا با بیان این که در کشور ما حدود 9 میلیون خانوار اجاره‌نشین هستند،  گفت: کاهش جابجایی مستاجران در سال 99 به لحاظ ریسک انتقال ویروس و گسترش شیوع بیماری کرونا اهمیت بسیاری دارد و نشان می‌دهد که هدف قانون‌گذار در این موضوع تا حد قابل توجهی محقق شده است.

او تاکید بر این که در سال‌های گذشته نرخ رشد اجاره بها و نرخ تورم عمومی در کشور هم‌طراز بوده است، گفت: در سال 99 به واسطه کنترل دولت بر بازار مسکن، میانگین رشد نرخ اجاره از میانگین تورم به نحو معناداری کمتر بود. 

محمودزاده اعلام کرد: هم‌اکنون میانگین رشد اجاره بها در تهران 15 درصد است و در دیگر شهرها کمتر از این مقدار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در سال گذشته با وجود این که زمان کوتاهی برای ثبت نام متقاضیان درنظر گرفته شده بود، وام ودیعه مسکن به بیش از 225 هزار نفر پرداخت شد.

این مقام مسئول گفت: امسال نیز دولت پرداخت وام ودیعه مسکن را ادامه خواهد داد و تلاش خواهد کرد تا قبل از شروع پیک ‌جابجایی‌ها مصوبه‌ای جدید را در این باره ابلاغ کند.

برچسب‌ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف