رییس کل بانک مرکزی
در حال خروج از رکود اقتصادی کرونا هستیم

رییس‌کل بانک مرکزی گفت: شاخص‌های نقطه به نقطه و ماهانه بخش صنعت نشان می‌دهد که کشور در حال خروج از رکود مقطعی ناشی از کرونا است.

  • کد خبر: 220
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 4 شهريور 1399 - 11:18

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir) عبدالناصر همتی در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد بیان داشت: خوشبختانه بانک مرکزی در طول دوره شیوع این بیماری با انجام اقداماتی در بخش ارزی و پولی، اصلاح ساختار بازار پول، نظام بانکی، کنترل و تثبیت بازار ارز و حمایت از رشد اقتصادی کشور به کاهش تبعات اقتصادی ناشی از کرونا کمک کرد.

او افزود: پرداخت تسهیلات بانکی در چهارماهه اول سال جاری نسبت به چهارماهه سال گذشته 67 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: علاوه بر سپرده‌های بانکی اضافه‌شده که خرج تسهیلات شد، خیلی از اموال و دارایی‌های بانک‌ها که فروخته شده خرج تسهیلات برای رونق تولید شده است و ما خوشحال هستیم که به ملت عزیز اعلام کنیم که در همین 4 ماه به‌خاطر شیوع کرونا رکودی در اقتصاد ایران در اوایل سال اتفاق افتاد، ولی شاخص‌های ماهانه صنعت نشان می‌دهد که ما در حال خروج از رکود مقطعی هستیم و امیدواریم با روندی که جلو می‌‌رود ما بتوانیم کارهای بهتری را برای کشور انجام دهیم.

وی همچنین گفت: خوشبختانه رشد پایه پولی و نقدینگی در پنج‌ماهه سال جاری به‌خوبی کنترل شده است و آثار این کنترل را همه در تثبیت بازارهای مهم اقتصاد کلان کشور به‌خوبی مشاهده می‌کنند.

همتی بیان داشت: امیدوارم با تداوم حمایت‌های مقام معظم رهبری در آینده کارهای خوبی برای کشور انجام دهیم. اگر حمایت‌های مقام معظم رهبری نبود نمی‌توانستیم در این مسیر حرکت‌های محکم و اساسی را انجام دهیم.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف