بازگشت پروتکل‌های شدید به توکیو
ژاپن چگونه برای برگزاری المپیک کرونایی آماده می‌شود؟

مقامات ژاپنی جهت تقویت اقدامات ضد ویروس کرونا در توکیو، تدابیر و محدودیت‌های کرونایی جدیدی را در این کشور اعمال خواهند کرد.

  • کد خبر: 2209
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 28 فروردين 1400 - 23:53

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا موسسه عالی مدیریت وبرنامه‌ریزی در تازه‌ترین گزارش هفتگی خود نوشت: مقامات ژاپنی به منظور مهار کرونا در حالی که 100 روز بیشتر به برگزاری بازی‌های المپیک توکیو باقی نمانده است، تدابیر و محدودیت‌های کرونایی جدیدی را در این کشور اعمال می‌کنند.

مقامات ژاپنی در جهت تقویت اقدامات ضد ویروس کرونا در توکیو در روز جمعه، در حالی که کمتر از سه ماه به برگزاری بازی‌های المپیک توکیو باقی مانده است محدودیت‌های قرنطینه‌ای جدیدی در کشور اعمال می‌کنند. بازی‌های المپیک توکیو -2020 که به دلیل این بیماری همه گیر یک سال به تأخیر افتاد، قرار است در 23 ژوئیه در پایتخت ژاپن آغاز شود، جایی که به دلیل برقراری حالت وضعیت اضطراری تا حد قابل قبولی از میزان شیوع بیماری همه گیر کرونا کاهش یافته بود، اما از زمان رفع محدودیت‌ها در مارس، این بیماری در حال افزایش است.

اقدامات جدید که شدت آن‌ها بسیار شدیدتر از محدودیت‌های سختگیرانه اعمال شده در سایر کشورها است تعطیلی رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها را در بر می‌گیرد و کسانی که از این تدابیر جدید تخطی کنند مشمول جریمه خواهند شد.در پی طغیان شیوع بیماری همه گیر کرونا حمل مشعل المپیک در جاده‌های عمومی ژاپن لغو شد.

در حال حاضر شهر اوزاکا (غرب) مشمول اقدامات ویژه کرونایی قرار گرفته است. مقامات ژاپنی گفتند که از روز دوشنبه تا 11 مه، بخش بزرگی از پایتخت ژاپن تحت اقدامات جدید محدودیت زا قرار خواهد گرفت که کاملاً شبیه وضعیت اضطراری قبلی است، اما هدف قرار دادن کانون‌های آلودگی را آسان می‌کند. یوریکو کوئیکه فرماندار این شهر عصر پنجشنبه به خبرنگاران گفت: برای مدیریت بحران، من خواستم اقدامات ویژه‌ای در توکیو اعمال شود.

کوئیکه گفت: ضروری است که اقدامات شدیدتر مانند کاهش جابجایی مردم بین شهرهای بزرگ را اتخاذ کنیم، در غیر اینصورت حتماً شاهد شرایطی خواهیم بود که عفونت‌ها گسترش خواهد یافت و جدی‌تر می‌شوند.

شهر کیوتو (غرب) و چندین منطقه از بخش اوکیناوا (جنوب) نیز تا 5 ماه مه مشمول اقدامات جدید خواهند بود. با وجود وقوع چندین موج کرونا، ژاپن در مقایسه با سایر کشورها تاکنون نسبتاً از شیوع بیماری همه گیر کرونا در امان مانده است، از ژانویه 2020 حدود 9300 مرگ و میر رسمی در این مجمع الجزایر ثبت شده است. اما مراکز شهری شاهد افزایش فزاینده‌ای از موارد ابتلا به ویروس کووید-19 بوده اند، زیرا متخصصان مراقبت‌های بهداشتی از افزایش فشار بر زیرساخت‌ها و کارکنان خود خبر می‌دهند. پزشکان همچنین از گسترش سریع سویه‌های جدید کرونا خبر داده اند.

واکسیناسیون در ژاپن که تاکنون فقط واکسن شرکت دارویی فایزر را تأیید کرده بسیار کند پیش می‌رود. فقط پزشکان و کادر درمان یک دوز از این واکسن را دریافت کرده اند و انتظار می‌رود واکسیناسیون سالمندان هفته آینده آغاز شود. هنوز هیچ تاریخی برای واکسیناسیون جمعیت عمومی اعلام نشده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف