مکنزی منتشر کرد:
نگاهی به سناریوهای محتمل آثار اقتصادی کرونا

بر اساس گزارش موسسه مکنزی، پایان قرنطینه به معنی تضمین رشد اقتصادی نیست و تنها وقتی ویروس کرونا تحت کنترل قرار بگیرد، رشد اقتصادی ادامه خواهد یافت.

  • کد خبر: 221
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 4 شهريور 1399 - 11:35

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا ،(coronomy.ir) موسسه مکنزی از 23 ماه مارس سال جاری میلاد،ی چارچوبی با 9 سناریو برای توصیف پتانسیل اقتصادی و پیامدهای کووید-19 منتشر کرد. در ماه مه، نیز به نااطمینانی شدید در مورد کاهش انتشار ویروس بر اثر خانه‌نشینی گسترده دراغلب اقتصادها اشاره شد.

امروز، تنها تعدادی از کشورها ویروس را کنترل کرده‌اند. عملا تنها چنین کشورهایی درآمدهایی کسب کرده‌اند که میزان تولید ناخالص داخلی را تا پایان سال 2020 به سطح سال 2019 یا بهتر از آن می‌رساند.

با کشف نشدن واکسن کووید-19 اغلب کشورها شاید مسیر دیگری را بپیمایند. این گزارش به بررسی سناریوها و پیامدهای اقتصادی کووید-19 می‌پردازد.

تحلیل‌های این موسسه نشان می‌دهد که افت واقعی یا انتظاری تولید ناخالص داخلی ژوئن امسال در کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، برخلاف انتظار، همبستگی شدیدی با شدت خانه‌نشینی‌های اجتماعی یا طول دوره آن ندارد و تنها بخشی از اثرات منفی رشد اقتصادی را توضیح می‌دهد.

برای مثال، شاخص شدت خانه‌نشینی و قرنطینه در سوئد و نیوزیلند بسیار کمتر از کشورهای ایتالیا و فرانسه هستند، اما تغییرات نرخ تولید ناخالص داخلی حقیقی در آنها کمتر از اسپانیا، بریتانیا و ایتالیا بوده است.

 

برای دریافت فایل اصلی گزارش روی «پیوست» کلیک کنید.

 

دریافت فایلdownlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف