رییس انستیتو پاستور:
تزریق بالینی واکسن کرونای پاستور در 7 استان آغاز می‌شود

رییس انستیتو پاستور ایران از صدور مجوز کارآزمایی بالینی واکسن کرونای این موسسه (مشترک ایران و کوبا) خبر داد و گفت: مرحله سوم یا آخرین مرحله کارآزمایی بالینی این واکسن در چند روز آتی در هفت استان کشور آغاز می‌شود.

  • کد خبر: 2227
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 30 فروردين 1400 - 12:02

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، علیرضا بیگلری تعداد داوطلبان این مرحله را 24 هزار نفر اعلام کرد و گفت: این کارآزمایی در هفت استان توسط هشت دانشگاه علوم پزشکی شامل مازندران، بابل، اصفهان، یزد، کرمان، هرمزگان، زنجان و همدان به اجرا در می‌آید.
وی ادامه داد: در 2 استان علاوه بر 2 دوز واکسن، یک دوز یادآور نیز به داوطلبان تزریق خواهد شد.
بیگلری اظهار داشت: این واکسن در فازهای کارآزمایی 1 و 2 از نظر اثربخشی و بی خطر بودن آن به دقت مورد بررسی و تایید قرار گرفت و پس از طی مرحله نهایی بررسی بالینی می‌تواند در واکسیناسیون عمومی کشور مورد استفاده قرار گیرد.
وی تاکید کرد: امروزه تزریق دوز یادآور مورد تاکید کارشناسان است و اغلب شرکت‌های تولید کننده واکسن در حال طراحی دوز یادآور برای واکسن‌های تولیدی خود هستند. خوشبختانه این موضوع از ماه‌ها پیش مورد توجه قرار گرفت و برای این واکسن دوز یادآور پیش بینی و طراحی شده است.

بیشتر بخوانید:


بیگلری گفت: البته نشان داده شده که دوز یادآور این واکسن در تقویت ایمنی افرادی که قبلا به بیماری کووید - 19 مبتلا شده و بهبود یافته‌اند، نیز می‌تواند موثر باشد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف