وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد:
برگزاری «حضوری» امتحانات نهایی با اجازه ستاد کرونا

مدیر کل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش جزئیات ارزشیابی خردادماه دانش آموزان دبیرستانی را اعلام کرد.

  • کد خبر: 2246
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 1 ارديبهشت 1400 - 12:53

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایسنا، عباس سلطانیان درباره روند برگزاری امتحانات پایان سال دبیرستانی‌ها اظهار کرد: آیین‌نامه‌های مربوط تکلیف را مشخص کرده‌اند. امتحانات پایه نهم و دوازدهم مطابق مصوبه 977 شورای عالی آموزش و پرروش، حضوری خواهد بود که البته الزام به دریافت تاییدیه ستاد ملی کرونا هم وجود دارد.

وی افزود: در بقیه پایه‌ها با مرجعیت معلم و به تشخیص وی با توجه به ارزشیابی تکوینی که در طول سال انجام شده و همچنین استفاده از روشهای دیگر، نتیجه نهایی هر دانش آموز مشخص می‌شود.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه قبول نداریم که برای یک درس، تنها یک آزمون آنلاین در خرداد برگزار شود و ملاک معلم برای دادن نمره خرداد ماه تنها یک آزمون آنلاین باشد گفت: معلم از روش‌های مختلف در طول سال برای آموزش و ارزشیابی دانش آموزان استفاده کرده که می تواند ملاک مهم در ارزشیابی خرداد باشد.

بیشتر بخوانید:

سلطانیان ادامه داد: به عنوان مثال تکالیف دانش آموز، پروژه‌ها، تحقیق‌ها و کارهای گروهی تحت عنوان نمره مستمر مدنظر است. معلم می‌تواند بخشی از نمره دانش آموز را به آزمون انلاین اختصاص دهد که اعتبار این آزمون هم باید توسط معلم، مدیر و شورای مدرسه تایید شده باشد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف