شرکت‌های خصوصی رصد می‌شوند
ثبت واکسن‌های وارداتی کرونا در سامانه تی‌تک

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: شرکت‌های خصوصی که مجاز به واردات واکسن هستند، رصد می‌شوند.

  • کد خبر: 2247
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 1 ارديبهشت 1400 - 13:29

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، محمدرضا شانه ساز گفت: چهار سامانه برای ثبت واکسن کرونا وجود دارد که سامانه تی‌تک، یکی از آن‌ها است که اطلاعات واکسن و مقایسه بین افراد دریافت کننده و نوع واکسن در این سامانه ثبت می‌شود.

وی ادامه داد: لینک مشخصی بین مراکز بهداشتی وزارت بهداشت و سامانه تی‌تک وجود دارد که برای ما قابل رویت است و کاملاً می‌دانیم چه تعداد افراد، چه نوع واکسنی دریافت کرده‌اند.

شانه ساز در واکنش به وجود موارد تقلبی و سودجویی از واکسن کرونا گفت: تمامی دو میلیون دوز واکسن کرونا که وارد شده، در سامانه تی‌تک ثبت شده است و زیر نظر دانشگاه‌های علوم پزشکی تزریق می‌شود. قطعاً تبلیغ فروش واکسن، با هدف خالی کردن جیب مردم و البته تهدید سلامت آنها همراه است.

وی در خصوص ورود شرکت‌های خصوصی به موضوع واردات واکسن افزود: هر فردی در کشور واکسن دریافت می‌کند باید در سامانه تی‌تک ثبت شود که قبلاً آن شرکت حتماً باید در سامانه سازمان غذا و دارو ثبت شده باشد.

بیشتر بخوانید:رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه ‌بخش خصوصی هم فقط مجاز به واردات واکسن‌های مورد تایید سازمان غذا و دارو است، ادامه داد: شرکت‌های خصوصی وارد کننده واکسن مشخص هستند و کسی نمی‌تواند بدون رصد سازمان غذا و دارو، واکسن وارد کند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف