آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي
کرونا 65 درصد درآمدهای هوانوردی ایران را پَراند

گزارش اخیر شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران نشان میدهد با شیوع کرونا، د این بخش از نظر درآمدی با کاهش قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو شد.

  • کد خبر: 225
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 4 شهريور 1399 - 14:53

به گزارش اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir) به نقل از خبرگزاری ایرنا، غلامرضا رستمیان، مشاور اجرايي مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران با بیان اینکه در بحران کرونا حتی یک فرودگاه کشور از حالت عملیاتی خارج نشد، گفته است: با توجه به اینکه 70 درصد درآمدهای فرودگاه‌های کشور هوانوردی است، در شش ماهه گذشته به تناسب مجموع درآمدهای فرودگاهی کشور 80 درصد کاهش یافت.

رستمیان با تاکید اینکه این میزان رقم بالایی است، تصریح کرد: با توجه به شرایطی که پیش آمد و مشکلاتی که در ایران و جهان به دلیل کرونا بروز یافت، باز هم ما به نسبت جهان کمتر آسیب دیدیم و باید آرزو کنیم این دوران تا رسیدن به حالت پایدار سریعتر طی شود. از دید رستمیان، کشورمان موقعیت ویژه‌ای در سراسر دنیا دارد اما به تاثیر از شیوع پاندمیک کووید 19، از نظر درآمدی با زیان مواجه شدیم؛ به طوریکه در شش ماهه گذشته درآمدهای هوانوردی 65 درصد کاهش یافت.

نکته تحلیلی: همزمان با شیوع پاندمیک کرونا در سرتاسر جهان، بسیاری از محققان روی کاهش درآمد بخش هوانوردی در جهان به دلیل کاهش سفرها تاکید دارند و البته یافته‌های جدید هم نشان داد بخش عمده‌ای از تاثیر کرونا روی حمل و نقل هوایی تاثیر خود را گذاشته است. در ایران نیز آمارها به صورت غیررسمی نشان می‌دهد کاهش پروازها در ایران به صورت جدی اتفاق افتاده و بخش عمده‌ای درآمدهای فرودگاهی در ایران متاثر از بخش هوانوردی با کاهش قابل توجه و معناداری همراه شده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف