واکسیناسیون 14هزار معلول و سالمندان در مراکز نگهداری

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از واکسیناسیون 14 هزار معلول و سالمندان در مراکز نگهداری خبر داد و گفت: فرایند واکسیناسیون مددجویان در مراکز با تسریع وزارت بهداشت ادامه دارد.

  • کد خبر: 2251
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 2 ارديبهشت 1400 - 08:12

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از تسنیم، محمد نفریه با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر واکسیناسیون گروه‌های اولویت‌دار اظهار کرد: مراکز نگهداری معلولان و سالمندان و پرسنل این مراکز همانند کادر درمان در اولویت واکسن کرونا قرار دارند.

وی تصریح کرد: همچنین براساس اعلام وزارت بهداشت در مرحله نخست 20 هزار دوز واکسن کرونا به جامعه هدف سازمان بهزیستی در مراکز نگهداری تحویل خواهد شد که براساس آخرین آمار تا به امروز 14 هزار نفر از سالمندان و معلولان در مراکز نگهداری واکسیناسیون شده‌اند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور همچنین از تزریق مرحله دوم واکسن به برخی از مددجویان در مراکز نگهداری خاطرنشان کرد: در برخی از استانها  مرحله دوم واکسن به مددجویان پس از 4 هفته  آغاز شده است و این فرایند ادامه دارد.

نفریه تصریح کرد: متاسفانه برخی از استانها نیز علیرغم تذکرات داده شده از سوی وزارت بهداشت نسبت به واکسیناسیون سالمندان و معلولان در مراکز نگهداری تعلل می‌کنند که امیدواریم باتذکری که وزارت بهداشت داده شده است این استانها نسبت به عقب‌ماندگی خود در ارتباط با تزریق واکسن کرونا اقداماتی را انجام بدهند.

وی با اشاره به اینکه 70 تا 75 هزار واکسن مورد نیاز سازمان بهزیستی است، گفت: 70 تا 75 هزار سالمند، معلول و بیمار روانی و ذهنی به همراه مددکارانشان و پرسنل در مراکز نگهداری معلولان و سالمندان نگهداری می‌شود که بنابر اعلام ستاد ملی کرونا سالمندان و معلولان و همچنین پرسنل آنها در مراکز نگهداری واکسیناسیون می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور همچنین با اشاره به انتشار خبری مبنی بر واکسیناسیون دو نفر در یکی از مراکز نگهداری سالمندان  اسفراین خاطرنشان کرد: این موضوع در حال بررسی است اما این دو فرد هم که واکسن تزریق کردند از پرسنل مراکز نگهداری بودند و مانعی هم ندارد  اما برخی از افراد با انتشار اخبار نادرست منجر به لطمه زدن به سرمایه اجتماعی می‌شوند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف