سخنگوی سازمان غذا و دارو مطرح کرد:
احتمال بروز تخلف هنگام تزریق واکسن کرونا

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به تخلفاتی که ممکن است حین واکسیناسیون رخ دهد، گفت: باید برخورد‌های بازدارنده با تخلفات صورت بگیرد.

  • کد خبر: 2253
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 2 ارديبهشت 1400 - 14:20

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور درباره افرادی که به جای پارکبانان واکسن کرونا را تزریق زدند، گفت: نظارت روی افرادی که واکسن کرونا را بدون نوبت دریافت کردند، وجود دارد و موارد تخلف شناسایی شدند.

وی ادامه داد: اطلاعات واکسن کرونا و فرد دریافت کننده در سامانه سیب و تی‌تک همزمان وارد می‌شود، براین اساس موضوع تخلف و هرگونه نشت احتمالی از زنجیره توزیع رسمی، کاملاً قابل رهگیری است و با افرادی که مرتکب تخلف شدند به صورت قانونی برخورد خواهد شد و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

جهانپور درباره اتفاقات واکسیناسیون در آبادان توضیح داد: این موضوع به هیچ وجه پذیرفته نیست اما اینکه ما ادعا کنیم یک سیستم به صورت صد در صد از وقوع تخلف پیشگیری کند هم منطقی نیست.

بیشتر بخوانید:سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به ناتوانی در پیشگیری از نشت واکسن خارج از سیستم رسمی وزارت بهداشت گفت: قبل شروع واکسیناسیون مرحله اعلام اسامی و دریافت اطلاعات هست و تخلفی صورت نمی‌گیرد، اما در هنگام واکسیناسیون ممکن است تخلفاتی صورت بگیرد که نمی‌توان پیشگیری کرد. اگر با افرادی که تخلف کردند، برخورد مناسب و درست شود می‌تواند برای تخلفات و افراد قانون شکن بازدارنده باشد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف