رییسی:
سامانه جامع واکسیناسیون کرونا راه‌اندازی می‌شود

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سامانه جامع واکسیناسیون کرونا به زودی در کشور راه‌اندازی می‌شود و افراد می‌توانند در این سامانه شغل و بیماری خود را اظهار کرده و از زمان تزریق واکسن خود مطلع شوند.

  • کد خبر: 2256
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 4 ارديبهشت 1400 - 08:39

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، علیرضا رییسی درباره راه اندازی سامانه جامع واکسیناسیون کرونا در کشور افزود: در این سایت همه افراد می‌توانند وارد شده و خود اظهاری کنند. به طور مثال شغل و بیماری زمینه‌ای خود را در سایت مشخص می‌کنند. این موارد استعلام شده و راستی آزمایی می‌شود. سپس این سایت به افراد اعلام می‌کند که در فاز چندم واکسیناسیون قرار دارند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: پس از اعلام زمان تقریبی واکسیناسیون، در مراحل بعدی، مراکزی که نزدیک محل زندگی فرد است را نیز به او اعلام می‌کنیم و خود فرد می‌تواند یکی از این مراکز را انتخاب کند و بعد آن مرکز با فرد در ارتباط خواهد بود و می‌گوید که فرد در تاریخ و ساعت مشخص می‌تواند برای واکسیناسیون مراجعه کند.

رییسی افزود: پس از تزریق دوز اول واکسن کرونا، پیامکی به تلفن شخص ارسال شده و می‌گوید که شما واکسن را دریافت کرده و اگر عارضه داشتید با شماره مشخصی تماس بگیرید. همچنین قبل از تزریق دوم به شخص اعلام می‌شود که باید برای تزریق دوم مراجعه کند. مدتی قبل از تزریق دوم واکسن کرونا از فرد استعلام می‌شود که اگر می‌خواهد مراجعه کرده یا تزریق را به زمان دیگری موکول کند، وضعیت خود را مشخص کند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: پس از تزریق دوز دوم نیز به فرد پیامک ارسال شده و اعلام می‌شود که جهت صدور کارت واکسیناسیون به کجا مراجعه کند.

 واکسیناسیون کرونا در ایران از روز 21 بهمن 1399 آغاز شده و تا روز سوم اردیبهشت 1400، تعداد 718 هزار و 510 دوز واکسن در دو مرحله اول و دوم تزریق شده است.

بیشتر بخوانید:

تاکنون 270 هزار و 567 دوز واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت روسیه در نوبت اول و 143 هزار و 550 دوز در نوبت دوم تزریق شده است.

همچنین 81 هزار و 914 دوز واکسن سینوفارم چینی در نوبت اول و هفت هزار و 506 دوز از این واکسن در نوبت دوم تزریق شده است.

تعداد 56 هزار و 67 دوز واکسن کوواکسین هندی در نوبت اول و سه هزار و 644 دوز از این واکسن در نوبت دوم تزریق شده است.

همچنین 155 هزار و 262 دوز واکسن آسترازنکا ساخت کشور کره جنوبی در نوبت اول تزریق شده است.

بر این اساس، 563 هزار و 810 دوز واکسن کرونا در نوبت اول و 154 هزار و 700 دوز در نوبت دوم تا تاریخ سوم اردیبهشت 1400 تزریق شده است. در مجموع دو نوبت اول و دوم، تاکنون 718 هزار و 510 دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف