سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور:
پروازهاي هند و پاکستان به ايران ممنوع شد

محمدحسن ذیبخش، سخنگوي سازمان هواپيمايي کشوري گفت: پروازهای دو کشور هند و پاکستان به کشور ممنوع شد.

  • کد خبر: 2271
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 4 ارديبهشت 1400 - 13:15

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، محمدحسن ذیبخش، سخنگوي سازمان هواپيمايي کشوري اظهار داشت: براساس تصمیمات وزارت بهداشت در خصوص پروتکل‌های مراقبت بهداشتی مرزی در مسافرت‌های هوایی و همچنين شناسایی ویروس جهش یافته کرونا در آن كشورها، پروازها به/ از دو کشور هند و پاكستان از ساعت 24 امشب ممنوع مي شود.

بیشتر بخوانید:

وی با تاکید بر اینکه پرواز برنامه‌ای بین ایران و هند وجود ندارد و در حال حاضر پروازها محدود و به صورت موردی انجام می‌شود، افزود: پذیرش مسافر کانکشن از کشورهای مذکور نیز ممنوع خواهد بود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه در حال حاضر محدودیت پروازی به 41 کشور وجود دارد، تصریح کرد: پرواز از مبدأ و مقصد کشورهایی که در لیست شرایط ویژه قرار دارند ممنوع بوده و کشورهایی که در لیست کشورهای پرخطر قرار دارند ملزم به انجام تست مجدد در ایران هستند.

وی خاطرنشان کرد: عدم منع تردد مستلزم ارائه تست PCR منفی با اعتبار 96 ساعته در مبدا و انجام تست مجدد پس از ورود به کشور برای مسافران بالای 8 سال در کشورهای پر خطر است و تردد در سایر کشورها با الزام ارائه تست PCR منفی با اعتبار 96 ساعته در مبدا و انجام مراقبت‌های سندرومیک پس از ورود به کشور و انجام تست مجدد در صورت نیاز بلامانع است.

به گفته ذیبخش، ارائه تست PCR فقط در آزمایشگاه‌های مورد تأیید وزارت امورخارجه ایران در کشورهای مبدأ دارای اعتبار است.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف