وزیر صمت مطرح کرد:
ذخیره سازی بیش از 82 میلیون ماسک در انبارها

وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) از رشد بیش از 80 درصدی صادرات در فروردین‌ماه امسال نسبت به سال گذشته و ذخیره سازی بیش از 82 میلیون عدد ماسک در انبارها خبر داد.

  • کد خبر: 2301
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 7 ارديبهشت 1400 - 16:21

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از شاتا، علیرضا رزم‌حسینی در  مراسم امضای تفاهم نامه "طرح تام" با اشاره به خودکفایی و صادرات اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا، گفت: بیش از 82 میلیون عدد ماسک در انبارها موجود است، در حوزه دستگاه‌های ونتیلاتور صادرات محور شدیم و کارخانه‌های شوینده‌ دو یا سه شیفت کار می‌کنند.

وی همچنین از تامین مالی 27 هزار میلیارد تومانی از طریق این طرح توسط شرکت‌های برتر (طرح تام) خبر داد و اظهار کرد: برآورد ما این است که رقم قابل توجهی از طریق این طرح به صورت پولی (مالی) و اعتباری به بخش تولید تزریق شود.  واحدهای راکد، نیمه تعطیل و ظرفیت‌های خالی را نیز به صورت هدفمند در راستای این طرح تامین مالی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

رشد بیش از 80 درصدی صادرات در فروردین‌ماه

وزیر صمت در پایان سخنان خود از رشد بیش از 80 درصدی صادرات در فروردین‌ماه امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: واردات کالاهای مورد نیاز تولید، تجهیزات و قطعات مورد نیاز کارخانجات به صورت هدفمند دنبال می‌شود و در صورت برداشته شدن تحریم ها نیز سیاست تقویت و تعمیق ساخت داخل تداوم دارد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف