زالی خبر داد:
هنوز به قله بیماری نرسیده‌ایم

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به روند افزایشی کرونا در تهران، گفت: در طول 24 ساعت گذشته رکورد جدیدی در میزان بستری جدید در استان به ثبت رسید و کمامان بالاترین میزان بستری و مرگ و میر مربوط به ابتدای کهنسالی است

  • کد خبر: 2314
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 9 ارديبهشت 1400 - 12:53

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی گفت: آمار بیماری کرونا در استان تهران کمامان در شاخه صعودی و روبه افزایش تست به شکلی که ما در طول 24 ساعت گذشته رکورد جدیدی در میزان بستری جدید در استان به ثبت رساندیم و 1820 بیمار جدید در تهران در 24 ساعت قبل بستری شدند که 202 نفر از آنها مستقیما در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

وی افزود: با این احتساب کلیه موارد بستری در 105 بیمارستان استان  تهران 8230 بیمار است که 2010 نفر از آنها در ICU بستری هستند. با توجه به اینکه در 24 ساعت گذشته 1230 بیمار مجموعا از بیما ستان‌های تهران ترخیص شدند و با توجه به عدد 1820 رکورد روزانه مشاهده می‌کنید که تعداد بستری جدید ما از موارد ترخیصی فزونی دارد و این نشان دهنده بالا بودن سطح  اشباعی بیمارستان‌ها است پس کماکان رو به صعود هستیم و هنوز به قله و آمار همگن و متوازن نرسیده‌ایم و پیش‌بینی ما تکرار این الگو تا اواسط هفته آینده است.

زالی تاکید کرد: در بخش مراجعین سرپایی که اولین شاخص اصلاح پذیر ما است کماکان عدد ما 15 هزار و 800 بیمار است که اگر سهم بخش خصوصی را هم در نظ بگیریم عدد فراتر هم خواهد رفت. مستحضرید که تا زمانی که شاخص سرپایی ما به عدد منطقی تر و روند افولی نزدیک نشود کماکان سایر شاخص‌ها هم افزایشی خواهند بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار کرد: نکته مهم که این هفته جلب توجه می‌کند این است که باز توزیع مراجعین سرپایی ما به بخش درمانی نسبت به بخش بهداشتی بیشتر شدند که دو دلیل دارد. اولین موضوع این است که ممکن است الگوی بیماران به سمت بدحال تر شدن رفته باشد و یا به دلیل فعال شدن مطب‌ها بار مراجعه به مراکز بهداشتی تغییر کرده است. به نظر می‌رسد شرایط اول بیشتر به واقعیت نزدیک باشد و الگوی مراجعه بیمارستانی مشخص میکند بیمارانی که بستری می‌شوند حال وخیم تری دارند.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: در طول روزهای اخیر مجددا الگوی خانوادگی بیماران رو به افزایش است. تنها شاخصی که نسبت به هفته گذشته کاهش یافته میزان مراجعین و بستری زیر 10 سال بوده است اما  در گروه سنی 30 تا 70 سال افزایش آمار مبتلایان را داریم. متاسفانه 85 درصد مرگ و میر در استان تهران در طول هفته اخیر مربوط به سنین بالاتر از 55 سال بوده است و 54 درصد بستری هم مربوط به گروه سنی 55 سال به بالا بوده است یعنی کمامان بالاترین میزان بستری و مرگ و میر مربوط به ابتدای کهنسالی است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف