موج چهارم کرونا در حال فروکش کردن است
احتمال کاهش محدودیت‌های ترددی تا 10 روز آینده

وضعیت کرونایی 110 شهرستان از اواخر هفته گذشته رو به بهبود گذاشته و رنگ‌ آنها از قرمز به نارنجی تبدیل شده است.

  • کد خبر: 2324
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 11 ارديبهشت 1400 - 10:03

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا در تمامی 110 شهرستانی که از این هفته به وضعیت نارنجی در آمده‌اند، روند بستری از حالت افزایشی خارج شده و می‌توان گفت این شهرستان‌ها از قله موج چهارم عبور کرده‌اند.

 تغییر رنگ یک شهرستان به رنگ نارنجی به منزله‌ پایان خطر کرونا نیست و در صورتی که رعایت نکات بهداشتی کاهش یابد ممکن است روند دوباره افزایشی صورت گرفته و رنگ شهرستان مجددا به رنگ قرمز مبدل شود.

با ادامه روند بهبود کنونی انتظار می‌رود در 10 روز آینده وضعیت بسیاری از شهرهای یاد شده از نارنجی به زرد تغییر کند و محدودیت‌های حداکثری در این شهرها لغو شود.

استان‌های اردبیل، گیلان، کرمانشاه، همدان، مازندران، فارس در مقایسه با دیگر استان‌های در حال عبور از قله موج چهارم وضعیت بهتری دارند و روند فروکش کردن بیماری در آن‌ها شتاب بیشتری دارد.

همچنین استان‌های تهران، کردستان، زنجان، اصفهان، ایلام، قم و آذربایجان‌های شرقی و غربی نیز تقریبا قله موج را رد کرده و احتمالا در هفته پیش رو با شتاب بیشتری در فروکش کردن بیماری روبرو باشند.

بیشتر بخوانید

در دیگر استان‌های کشور همچنان روند بیماری نزولی نشده اما نکته قابل توجه آن است که به نظر می‌رسد رشد بیماری در این استان‌ها نیز تا حد قابل توجهی کنترل شده است.


ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف