رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه پایتخت در گفت‌وگو با کرونومی:
روزانه 6 آرایشگاه مردانه در تهران تعطیل می‌شود

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران گفت: با کاهش70 درصدی درآمد آریشگران مرد بر اثر شیوع کرونا، به طور میانگین روزانه 6 آرایشگاه مردانه در تهران تعطیل می‌شوند و بیکاری در این صنف به شدت رو به افزایش است.

  • کد خبر: 2340
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 12 ارديبهشت 1400 - 09:52

عباس گلشن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: واحدهای صنفی آرایشگران تهران در گروه شغلی 2 قرار دارند و به همین دلیل بامحدودیت‌ها و تعطیلی‌های بسیاری در یکسال گذشته مواجه شده‌اند که ادامه کار را برای آنها سخت کرده است.

او افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی با سخت‌گیری بسیار در آرایشگاه انجام می‌شود اما مشتری وجود ندارد و درآمد همکاران ما به کمتر از 70 درصد رسیده است.

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران ادامه داد: اکثر کارکنان آرایشگاه‌های مردانه پورسانتی کار می‌کنند و نبود مشتری یعنی نبود حداقل درآمد برای گذاران زندگی، بنابراین این قشر شدیدا به حمایت نیاز دارند.

گلشن با بیان این‌که قرار بوده پیش از عید تسهیلات 16میلیونی در اختیار آرایشگران قرار بگیرد اما هنوز این تسهیلات پرداخت نشده، توضیح داد: تسهیلات کسب و کارهای متضرر از کرونا هم به تعداد انگشت شماری از همکاران ما پرداخت شده است و می‌توان گفت بیشتر همکاران‌مان موفق به دریافت آن تسهیلات نشده‌اند.

بیشتر بخوانید

گلشن افزود: پیش از شیوع بیماری کرونا، بیش از 8 هزار نفر در 2400 واحد صنفی آرایشگران تهران مشغول کار بودند، اما با توجه به افزایش قابل توجه هزینه‌ها مانند مالیات و بیمه و اجاره‌ها و... نبود مشتری و محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها، روزانه 5 یا 6 آرایشگاه تعطیل می‌شوند و بر خیل بیکاران این صنف افزوده می‌شود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف