رییس اتحادیه قالیشویان تهران در گفت‌وگو کرونومی:
کرونا 80 درصد درآمد قالیشویی‌ها را شست

رییس اتحادیه قالیشویان تهران گفت: با شیوع کرونا در یک سال گذشته 30 درصد از واحدهاس فعال در این صنف تعطیل شده‌اند و باقی واحدها نیز عمدتا بیش از 80 درصد کاهش درآمد را تجربه کرده‌اند.

  • کد خبر: 2374
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400 - 11:01

حمید محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: با شیوع موج جدید بیماری کرونا بسیاری از مردم به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، کاهش رفت و آمد و ترس از ابتلا به بیماری کرونا، تمایلی به استفاده از خدمات قالیشویی‌ها نداشتند.

محمدی افزود: درخواست خدمات قالیشویی به میزان 70 تا 80 درصد کاهش یافته و قالیشویان تقریبا به بیکاری مطلق نزدیک شده‌اند، در واقع در همینبه همین دلیل تا امروز حداقل 30 درصد از واحدهای صنفی ما تعطیل شده‌اند.

محمدی توضیح داد: تاقبل از شیوع کرونا نزدیک به 400 واحد صنفی داشتیم که در هر واحد (به جز بهمن و اسفند هرسال) به طور معمول بین 20 تا 30 نفر مشغول فعالیت بودند اما با توجه به کاهش سفارش‌ها‌ بیش از 3 هزار نفر بیکار شده‌اند.

بیشتر بخوانید

او افزود: میزان درآمد قالیشویان از اسفند سال 98 تا کنون حداقل 80 درصد کاهش داشته و تقریبا در مرز ورشکستگی قرار دارند.

محمدی همچنین گفت: در شرایطی که واحدهای‌ قالیشویی درآمدی ندارند ملزم به پرداخت مالیات شده‌اند. حداقل حمایت از این صنف بخشودگی مالیات برای واحدهایی است که درآمدی نداشته‌اند. این بنگاه‌ها درآمدی برای امرار معاش ندارند چه رسد به پرداخت مالیات. بنابراین شرایط واحدهای قالیشویی بسیار سخت شده است.

 

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف