راهکار حسین راغفر برای تامین مالی حمایت از کسب‌وکارها
لزوم افزایش مالیات بر درآمدهای نامولد

دکتر حسین راغفر معتقد است اخذ مالیات از درآمدهای نامولد می‌تواند راهی برای افزایش درآمدهای دولت و کمک به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا باشد.

  • کد خبر: 24
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 2 ارديبهشت 1399 - 10:47

دکتر حسین راغفر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir) با بیان اینکه از پیامدهای مهم شیوع کرونا تاثیر آن بر اقتصاد و معیشت و فقر مردم است، افزود: «به نظر می‌رسد وضعیت فعلی ادامه داشته باشد و پیش‌بینی می‌شود مساله کرونا حدودا یک تا یک سال و نیم آینده همچنان گریبان اقتصاد را گرفته باشد، حتی برخی تحقیقات نشان می‌دهد آثار منفی آن بر اقتصاد شاید تا یک دهه ادامه داشته باشد و مشکلات را بیشتر کند.»

راغفر در مورد راهکارهای پیش روی کشور برای حمایت از بخش عمومی و مشاغل آسیب‌دیده از کرونا نیز گفت: «مالیات‌ها در همه جای جهان ابزاری برای تامین مالی بخش عمومی محسوب می‌شوند، اما عزم جدی در ایران برای این کار وجود ندارد. در چند ماه اخیر 800 هزار میلیارد تومان درآمد در سهام خلق شده است. اگر دولت از آن 10 درصد مالیات می‌گرفت، 80 هزار میلیارد تومان درآمد به دست می‌آمد. دولت باید این مالیات را روی خرید و فروش ارز و سکه و دارایی‌های نامولد نیز وضع می‌کرد و بخشی از این درآمد را به آسیب‌دیدگان کرونا اختصاص می‌داد.»

او ادامه داد: «در حوزه کسب‌وکار وضعیت مناسب نیست. اگرچه تسهیلاتی برای مشاغل آسیب‌دیده در نظر گرفته شده اما واقعیت آن است که این وام‌ها اندک است و نمی‌تواند مشکلات کسب‌و‌کارها را حل کند.»

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف