رییس اتحادیه در گفت‌وگو با کرونومی
کرونا بوفه‌داران را به مرز ورشکستگی کشاند/ اگر حمایت دولت نبود، بوفه‌داری از بین می‌رفت

رییس اتحادیه بوفه‌داران سینما و مجامع عمومی تهران گفت: شیوع کرونا و تعطیلی سینما و مراکز تفریحی و ورزشی باعث شد بسیاری از بوفه‌داران به مرز ورشکستگی برسند و اگر دولت وام نمی‌داد احتمالا شغل بوفه‌داری از بین می‌رفت.

  • کد خبر: 2411
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 21 ارديبهشت 1400 - 09:51

احمد رادان کوپانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: کرونا باعث ورشکستگی کامل همکاران ما در صنف بوفه‌داران سینما و مجامع عمومی شده است و قریب به اتفاق آنان در سال گذشته صفر بوده است.

او افزود: باتعطیلی سینماها، استخرها و بسته‌شدن بوفه‌ پارک‌ها تقریبا درآمدی در کسب و کار ما وجود نداشته است و فقط تعداد محدودی بوفه در ترمینال‌ها و فرودگاه‌ها باز بوده‌اند که با کاهش سفرها، مشتری نداشته و با کاهش چشمگیر درآمد مواجه شده‌اند.

بیشتر بخوانید

رادان گفت: حدود 500 بوفه در تهران وجود دارد که به طور متوسط 2 نفر در هر واحد مشغول به کار بودند اما با تعطیلی‌های کرونایی درآمد این افراد کاهش بسیار زیادی پیدا کرده است و اگر حمایت دولت نبود، صنف بوفه‌داری در خیلی از اماکن از بین می‌رفت.

او افزود: همکاران ما برای تامین معاش خود و خانواده در حال حاضر اکثرا به شغل‌های کاذب روی آورده‌اند و بسیاری هم پیک موتوری شده‌اند.

رادان همچنین توضیح داد: فعالان در صنف بوفه‌داران نمی‌توانند مانند سایر اصناف تغییر شغل بدهند زیرا بوفه‌ای که در سینماست را که نمی‌توان مثلا عینک فروشی کرد بنابراین کلا کار تعطیل است تا محددیت های کرونایی رفع شود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف