رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران در گفت‌وگو با کرونومی:
کرونا الگوی مصرف میوه را در ایران اصلاح کرد

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: با شیوع بیماری کرونا و ضرورت استفاده از میوه و سبزیجات تازه، الگوی مصرف در کشور اصلاح شده و دورریز آن تا حد قابل توجهی نیز کاهش یافته است.

  • کد خبر: 2458
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 26 ارديبهشت 1400 - 10:18

اسدالله کارگر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: همانگونه که شیوع کرونا همه اصناف را دچار چالش کرد بر صنف ما نیز تاثیر منفی خود را گذاشت و خیلی از همکاران ما بالاجبار مغازه‌ خود را باز نگاه داشته‌اند و معتقدند درآمدشان کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد.

 او ادامه داد: ما جزو رسته اول و در تمام مدت سال هم باز بودیم اما کاهش درآمد و نگرانی از ابتلا به کرونا در اوج پیک‌های کرونایی، بارها سبب شده همکاران ما متقاضی تعطیلی باشند که گاهی باخواهش و گاهی با اجبار از آنان خواسته‌ایم خدمات رسانی خود را ادامه دهند.

 کارگر افزود: 6هزار واحد فعال در تهران داریم و به طور میانگین 3 نفر در هر واحد مشغول به کار هستند که تبعات اقتصادی کرونا بسیاری را مجبور به تعدیل  نیرو کرده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران توضیح داد: درست است صنف ما تعطیلی کرونایی نداشته اما کاهش درآمد و مشکلات اقتصادی موجود سبب بیکاری بین 15 تا 20 درصد از همکاران ما شده است.

کارگر خاطر نشان کرد: کرونا سبب مدیریت مصرف میوه و سبزیجات شده است. یعنی بیش از آنکه کاهش مصرف داشته باشیم، مصرف بهینه شده و الگوی مصرف اصلاح شده است.

بیشتر بخوانید

او افزود: اگرچه افزایش قیمت و کاهش تردد شهروندان در  سطح شهرها، باعث کم شدن میزان فروش شده اما اصلاح الگوی مصرف سبب کاهش دور ریز میوه و سبزیجات شده و از سوی دیگر مصرف میوه تازه در خانواده‌ها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

کاگر همچنین گفت: با توجه به کاهش درآمدها تصمیم گرفتیم برای حمایت از همکاران‌مان در دوران شیوع کرونا در رابطه با دریافت حق عضویت همراهی داشته باشیم و اگر توان پرداخت ندارند مشکلی بابت ادامه عضویت نداشته باشند.

 او افزود: با توجه به اینکه ما رسته اول بودیم و هرگز تعطیلی نشدیم، تسهیلات کرونایی هم به ما تعلق نگرفت و همکاران ما وامی دریافت نکردند.

 

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف