زمان ممنوعیت تردد شبانه همچنان از 22 تا 3 است

با پایان ماه مبارک زمان آغاز و پایان طرح ممنوعیت تردد شبانه تغییری نخواهد کرد و از ساعت 22 تا 3 اجرا خواهد شد اما با فرارسیدن فصل گرم و کاهش ترددهای روزانه و کوتاه شدن ساعات تاریکی به نظر می‌رسد که ساعات اجرای طرح دوباره تغییر کند.

  • کد خبر: 2468
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 26 ارديبهشت 1400 - 12:23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا قانون منع تردد شبانه از ساعت 21 تا 4 که از چند ماه پیش با هدف کاهش تردد شهروندان در سطح شهرها اجرایی شده بود، در ماه مبارک رمضان با تغییراتی همراه شد. در این ماه زمان آغاز منع تردد از ساعت 21 به 22 تغییر کرد و از آن سو هم زمان پایان طرح از 4 بامداد به 3 بامداد رسید.

اما روز گذشته سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد که محدودیت‌ تردد شبانه در پایتخت همچنان از ساعت 22 تا 3 بامداد است.

او به ایسنا گفته تغییر ساعت آغاز محدودیت‌های تردد از 21 به 22 از جمله پیشنهادات پلیس به ستاد ملی مقابله با کرونا بود و خوشبختانه مورد موافقت نیز قرار گرفت. نیروی انتظامی نیز صرفا مصوبات ستادملی مقابله با کرونا را رعایت می‌کند و معیار ما مصوبات این شوراست.  

بیشتر بخوانید

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره اینکه ساعت منع تردد شبانه تغییری کرده یا خیر؟ گفت: ما در این خصوص پیشنهادی نداریم و تا جایی هم که اطلاع دارم پیشنهادی در این خصوص مطرح نشده، لذا منع تردد شبانه از ساعت 22 آغاز شده و تا ساعت سه بامداد ادامه خواهد داشت.  

اما برخی کارشناسان معتقدند که کاهش تردد روزانه در روزهای گرم تابستان موجب خواهد شد تا شهروندان بسیاری از کارهای روزمره خود را در ساعات پایانی روز انجام دهند و همین موضوع ممکن است تغییرات محدودی را در دامنه زمانی اجرای طرح ممنوعیت تردد ایجاد کند.

 متخلفانی که اقدام به تردد در ساعات ممنوعه کنند 200 هزار تومان جریمه خواهند شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف