افزایش جهانی بهای خواربار به علت شیوع کرونا

بهای غلات و دانه‌های روغنی در سطح جهان در سال گذشته افزایش زیادی داشته است. سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد علت این افزایش را همه‌گیری کرونا و تاثیر آن بر تولید غلات و دانه‌های روغنی اعلام کرده است.

  • کد خبر: 2485
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400 - 09:58

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، "فائو" گزارشی درباره بهای خواربار و غلات در جهان منتشر کرده است. بر اساس این گزارش بهای غلات و دانه‌های روغنی از 11 ماه پیش روندی صعودی داشته و در آوریل سال 2021 به بالاترین سطح خود ظرف هفت سال گذشته رسیده است.
بر اساس آمار ارائه شده از سوی این سازمان بین‌المللی، بهای غلات، ذرت و دانه‌های روغنی در آوریل سال جاری در قیاس با آوریل سال گذشته افزایشی بیش از 31 درصد داشته است.
همین گزارش به پیامدهای این موضوع برای مصرف کنندگان در جهان اشاره کرده است. گفته شده است که با گران شدن غلات و ذرت، بهای فرآورده‌های گوشتی نیز افزایش خواهد یافت.
بیشتر بخوانید:


افزون بر آن، گفته شده است که هرگاه این روند همچنان ادامه یابد، بهای فرآورده‌های خوراکی در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها نیز به تناسب آن افزایش خواهد یافت.
بیشترین میزان افزایش بها به دانه‌های روغنی و به‌ویژه به روغن کلزا مربوط می‌شود. "فائو" در گزارش خود نوشته است که بهای دانه‌های روغنی ظرف یک سال گذشته حتی دو برابر شده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف