کرونا چقدر خرج روی دست کشور گذاشت؟
جزئیات پرداخت 77 هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی+اینفوگرافیک

در سال گذشته طرح‌های حمایتی بسیاری برای مدیریت آثار و پیامدهای اقتصادی کشور اجرا شد و دولت مجموعا 77 هزار میلیارد تومان به خانواده‌ها، کسب‌وکارها، بیکاران و همچنین بخش درمان کشور کمک مستقیم کرده است.

  • کد خبر: 2489
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400 - 11:35

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونابه عنوان بازوی تصمیم سازی ستاد ملی کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در کشور تا کنون بخش‌های مختلف اقتصادی کشور را رصد کرده و متناسب با نیاز هر یک از این بخش‌ها و توانایی دولت، بسته‌های حمایتی مختلفی طراحی و تدوین کرده است.

ارائه تسهیلات مختلف از جمله وام یک میلیونی به خانوار در دو مرحله، پرداخت مقرری به شاغلان بیکار شده در دوران کرونا، حمایت ویژه از بخش‌های درمان، گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان، وام ودیعه مسکن، وام‌ اشتغال محور ارزان قیمت به کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا، امهال یا تمدید مهلت پرداخت عوارض، مالیات و بدهی‌های مالیاتی، بسته‌های معیشتی 200 تا 400 هزار تومانی برای خانواده‌ها، بخشودگی اجاره‌بهای املاک دولتی که در اختیار اصناف مختلف آسیب دیده بوده است و ... از جمله طرح‌هایی است که در بازه زمانی یاد شده اجرا شده و مجموعا بیش از 77 هزار میلیارد تومان خرج روی دست دولت گذاشته است.

جزئیات این حمایت‌های دولتی را در اینفوگرافیک زیر می‌بینید.

 

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف