افزایش تولید داخلی واکسن کرونا در ماه های آینده

رئیس اتاق بازرگانی تهران از افزایش تولید داخلی واکسن کرونا در ماه های آینده با ورود بخش خصوصی خبر داد.

  • کد خبر: 2492
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 28 ارديبهشت 1400 - 10:18

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از بازار، مسعود خوانساری رئیس اتفاق بازرگانی تهران گفت: از ماه های گذشته بخش خصوصی با دستیابی به فناوری تولید واکسن کرونا و واردات تجهیزات تولید این واکسن زیرساخت های لازم را برای تولید داخلی فراهم کرده است.

وی افزود: با اقدامات صورت گرفته از اواخر خرداد ماه امسال تولید و عرضه واکسن کرونا با سرعت بیشتری همراه خواهد شد و در صورت همکاری دستگاه های ذیربط به مرحله صادرات هم خواهیم رسید.

 خوانساری به کندی روند تولید به علت ابتلای برخی کارکنان اشاره کرد و اظهار داشت: برای پیشگیری و رفع این مشکل کارکنان و عوامل تولید کارخانجات با هزینه کارفرمایان واکسن کرونا دریافت می کنند که می تواند به شتاب تولید کمک شایانی کند.

 

بیشتر بخوانید:

وی از تامین چند میلیون دوز واکسن توسط بخش خصوصی خبر داد و گفت: خوشبختانه بخش خصوصی توانسته است با ارتباطات قوی با کارخانجات تولید واکسن خارجی زمینه را برای تامین چند میلیون واکسن فراهم سازند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: شرکت های بخش خصوصی تعهد کرده اند که از دریافت سود خودداری کنند و در حال حاضر سه شرکت عمده بخش خصوصی انجام این تعهدات را با ارز آزاد و با رعایت همه پروتکل های بهداشتی به عهده گرفته اند.

وی به نظارت وزارت بهداشت بر تمامی فرایند واردات و تولید توسط بخش خصوصی اشاره کرد و اظهار داشت: شرکت های بخش خصوصی هماهنگی های لازم را با وزارت بهداشت و درمان انجام داده اند و همه نظارت های لازم برای رعایت استانداردهای ملی و بین المللی و جلوگیری از ورود واکسن های تقلبی و تامین ایمنی لازم صورت گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران به مزیت های ورود بخش خصوصی به حوزه تولید و واردات واکسن اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی به علت ارتباطات قوی و سرعت عمل بالا و کمترین بوروکراسی می تواند با سرعت بیشتری نسبت به واردات و تولید واکسن کرونا با سرمایه های خصوصی و تحت نظارت وزارت بهداشت اقدام نماید.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف