زیرساخت افزایش تولید داخلی واکسن کرونا تامین شد

مختاری پیام، مدیر گروه بهداشت، درمان و سلامت مرکز پژوهش های مجلس از تامین زیرساخت های لازم برای افزایش تولید داخلی واکسن کرونا خبر داد.

  • کد خبر: 2497
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 28 ارديبهشت 1400 - 10:31

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از بازار، مهدی مختاری پیام، مدیر گروه بهداشت، درمان و سلامت مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: گرچه در حال حاضر نسبت به کشورهای منطقه از تولید و واردات واکسن کرونا عقب هستیم اما با برنامه ریزی های صورت گرفته و مشارکت بخش خصوصی زمینه لازم برای افزایش واردات و نیز تولید داخلی واکسن کرونا فراهم شده است.

وی به نقش تحریم ها در کندی روند واردات واکسن کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: تحریم ها پرداخت و انتقال وجه خرید واکسن کرونا را با مشکل مواجه کرده ولی با ورود بخش خصوصی و هماهنگی های صورت گرفته تا حد زیادی مشکلات برطرف شده است.

وی به اهمیت دستیابی ایران به فناوری تولید واکسن کرونا اشاره کرد و گفت: با دستیابی ایران به فناوری تولید واکسن کرونا تحول مهمی در حوزه درمان بوجود آمده و ایران به گروه کشورهای تولیدکننده واکسن در دنیا پیوسته است که نقش مهمی در استقلال از نیاز به خارج و خودکفایی در صنعت تولید واکسن دارد.

 

بیشتر بخوانید:

وی افزود: با تامین زیرساخت های لازم زمینه برای تولید گسترده واکسن در داخل فراهم شده است و از ماههای آینده این روند سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد.

مدیر گروه بهداشت، درمان و سلامت مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: با توجه به زیرساخت های ایجاد شده و توسعه همکاری بخش خصوصی زمینه برای افزایش تولید داخلی واکسن کرونا فراهم شده است به گونه ای که می توان علاوه بر تامین نیاز داخل به کشورهای دیگر نیز صادرات داشته باشیم.

وی افزود: این اقدامات بصورت گام به گام و با نظارت وزارت بهداشت و درمان صورت می گیرد و کنترل های لازم بر کیفیت و ایمنی واکسن های وارداتی و تولید داخل مطابق با استانداردهای بین المللی وجود دارد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف