دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران خبر داد
افزایش فروش کنسروها در عصر کرونا

دبیر اجرایی سندیکای صنایع کنسرو ایران از افزایش فروش محصولات کنسروی در کشور در دوران کرونا خبر داد.

  • کد خبر: 25
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 7 مرداد 1399 - 12:27

سیدمحمد میررضوی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir) گفت: «به دلیل اینکه روند تولید محصولات کنسروی فرایندی حرارتی دارد و به همین دلیل امکان آلودگی آن به ویروس کرونا بسیار پایین است، صنایع کنسروی تاثیر منفی چندانی در دوره کرونا تجربه نکرد. ضمن اینکه پیش از نوروز نیز سازمان صمت اعلام کرده بود تا واحدهای تحت پوشش خود را مکلف کنیم تعطیل نکنند. به دلیل همین عدم تعطیلی، مشکلاتی که در کشورهای دیگر بر سر قفسه‌ها آمد، در ایران رخ نداد.»

او با اعلام این که توزیع بسته‌های معیشتی برای برخی اقشار آسیب‌دیده و کارمندان در چند ماه اخیر باعث شده تا فروش محصولات کنسروی بیشتر شود، گفت: بسیاری از مصرف‌کنندگان نیز به خاطر تعطیلی رستوران‌ها و فست‌فودی‌ها و ... استقبال بیشتری از محصولات کنسروی داشتند.

میررضوی درباره افزایش قیمت بسیاری از محصولات کنسروی در چند ماه اخیر گفت: این افزایش قیمت قابل پیش بینی بود و به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه مصرفی در این صنعت و همچنین افزایش دستمزدها رخ داد.

دبیر اجرایی سندیکای صنایع کنسرو ایران، گفت: یکی از پیامدهای بحران کرونا در حوزه امنیت فرایند تولید این است که نیروهای انسانی ما در هر روز ممکن است به این بیماری مبتلا شوند و ابتلای هر نفر نیرو می‌تواند فرایند تولید را با اختلال مواجه کند. در این شرایط کارخانه‌ها با ضریب اطمینانی بسیار پایینی در حال فعالیت هستند و در صورت تداوم طولانی مدت بیماری در کشور می‌تواند آسیب‌های بیشتر و جدی‌تری به تولید وارد کند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف