330هزار مستاجر تا اول مهر حمایت می‌شوند
پرداخت وام ودیعه مسکن روی ریل افتاد

با گذشت نزدیک به یک ماه از زمان آغاز شناسایی متقاضیان و ثبت نام وام ودیعه مسکن، این تسهیلات حمایتی دولت برای 1300 پرونده در بانک‌ها تشکیل و به 300 نفر از متقاضیان نیز پرداخت شده است.

  • کد خبر: 261
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 15 شهريور 1399 - 09:41

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده تا پایان شهریور تمامی 330 هزار نفر واجد شرایط تسهیلات اجاره به بانک‌ها معرفی می‌شوند. به گفته مسوولان این وزارتخانه، پیش از این، سازکار پرداخت وام و شیوه‌نامه تضمین بازپرداخت آن از سوی متقاضیان برای کارمندان بانک‌ها چندان مشخص و معمول نبود و همین موضوع باعث کند شدن روند پرداخت‌ها شده بود.

طبق اعلام محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی از حدود 410 هزار نفری که مدارک خود را برای دریافت وام اجاره بارگذاری کردند 330 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند که از میان واجدان شرایط 54 هزار نفر به بانک ها معرفی شدند. از این تعداد 1300 پرونده در بانک ها تشکیل شده و 300 فقره وام نیز پرداخت شده است.

پیش از این و تا روز سوم شهریور ماه فقط شش فقره تسهیلات پرداخت شده بود. رقم ودیعه مسکن برای مستاجران تهران 50 میلیون تومان، برای سایر کلان شهرها 30 میلیون تومان و برای شهرهای کوچک 15 میلیون تومان است. متقاضیان باید بعد از یک سال اصل ودیعه را به بانک بازگرداند و در عین حال سود این تسهیلات 13 درصد تعیین شده است.

گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، کارگران و حقوق‌بگیران ثابت با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های پنج نفر و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، و همچنین زنان سرپرست خانوار هستند. همچنین شرایط لازم برای دریافت تسهیلات شامل داشتن فرم سبز در سامانه وزارت راه و شهرسازی، نداشتن سابقه مالکیت از سال 1384 به بعد، متاهل یا سرپست خانوار بودن، داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا و اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و کد رهگیری است.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف