کمیته ساماندهی تحقیقات کووید-19 وزارت بهداشت؛
الزامات رهبری و سیاست‌گذاری سلامت در طول پاندمی کووید-19

همه‌گیری کووید-19 علاوه بر اینکه مدیریت سیستم‌های بهداشتی درمانی را با مشکلات جدی مواجه ساخته است، الزامات رهبری و سیاست‌گذاری‌ها را در همه کشورها به چالش کشیده است.

  • کد خبر: 2740
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 19 خرداد 1400 - 17:07

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از وبدا، محققان پنج عنصر مهم و کلیدی را برای موفقیت رهبران و سیاست‌گذاران در شرایط بحران مشخص می‌کنند که عبارت‌اند از: حفظ آرامش، برقراری ارتباطات، همکاری، هماهنگی و حمایت و پشتیبانی. هرچند که این عناصر در مدیریت شرایط بحرانی لازم و ضروری هستند اما در شرایط همه‌گیری کووید-19 رهبران و سیاست‌گذاران حوزه سلامت باید بر برنامه‌ریزی، پایش وضعیت، بودجه و آمادگی سیستم بهداشت و درمان و همچنین مواردی از قبیل دوراهی‌های اخلاقی و نحوه عادی‌سازی شرایط نیز تمرکز داشته باشند. لازم است مدیران آثار و تبعات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی تدوین و اجرای سیاست‌های مرتبط با کنترل کرونا ویروس را به‌درستی درک کنند.

بیشتر بخوانید:

 

در این گزاره برگ سعی شده است توضیح داده شود که در زمان بحران‌های غیر قابل‌ پیش‌بینی مانند همه‌گیری کووید-19، ظرفیت سازگاری با استراتژی‌های مبتنی بر شواهد می‌تواند به تاب‌آوری طولانی‌مدت در برابر بحران‌ها کمک قابل‌توجهی نماید.

این گزاره برگ در فایل پیوست قابل مشاهده است:

 

دریافت فایلdownlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف