مدیر عامل بانک معروف آلمانی خبر داد
دشواری بازگشت اقتصاد به پیش از کرونا

مدیر عامل دویچه بانک در اجلاس بانکداری هندلزبلات به مشکلات اقتصادی جهان در سال‌های پساکرونا اشاره کرد.

  • کد خبر: 279
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 17 شهريور 1399 - 10:39

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir) به نقل از راشاتودی، کریستین سویینگ، مدیرعامل دویچه بانک در یک دورنمای بدبینانه دیگر نسبت به اقتصاد جهان هشدار داد بهبودی اقتصاد جهان از بحران کرونا بیشتر از آنچه انتظار می‌رود طول خواهد کشید.

 

وی در اجلاس بانکداری هندلزبلات در فرانکفورت به حاضرین گفت: «رسیدن به سطح قبل از بحران کرونا سخت است و سالها طول خواهد کشید. این اتفاق امسال یا سال آینده نخواهد افتاد».

 طبق گفته سویینگ، در شرایطی که برخی بخش‌های اقتصاد کاملاً عملیاتی نشده‌اند، برخی بخش ها با 70 تا 90 درصد از ظرفیت خود فعالیت می‌کنند. اکثر شرکت‌ها باید تا مدت‌ها با کاهش فروش سر کنند». وی اضافه کرد اقتصاد بالاخره رونق می‌گیرد ولی به تدریج و نه در تمام صنایع.

 این سخنرانی در شرایطی صورت گرفت که همه‌گیری ویروس کرونا هر روز کشورهای بیشتری را وارد رکود می‌کند. استرالیا که توانست با موفقیت از رکود عمیق بحران مالی 2008 بیرون بیاید، یکی از آخرین کشورهایی بود که به لیست اقتصادهای دچار رکود اضافه شده است. آمریکا، انگلیس و اقتصادهای بزرگ اروپا قبلاً در این لیست قرار گرفته بودند.

 

با هم در سایت کرونومی خواندیم:

مدیرعامل دویچه بانک در مورد رونق اقتصاد اروپا هم خوشبین نبود و اشاره کرد شرکتهای آمریکایی در سازگاری با واقعیت‌های جدید آزادانه‌تر عمل می‌کنند. ولی شرکت‌های اروپایی بیشتر منتظر کمک‌های دولت می‌مانند که باعث افزایش تعداد شرکت‌های زامبی می‌شود. تخمین زده می‌شود یک ششم شرکت‌های اروپایی تبدیل به شرکت‌های زامبی شوند. شرکت‌های زامبی شرکت‌هایی هستند که هزینه بدهی آنها بیشتر از سوددهی آنها است. این شرکت‌ها قادر به بازپرداخت وام بدهی خود می‌باشند اما توان بازپرداخت اصل بدهی را ندارند و با ادامه وام‌گیری به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

دویچه بانک قبلا اعلام کرده بود تعداد این نوع شرکتها در آمریکا رو به افزایش است و از هر پنج شرکت آمریکایی یک شرکت به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا به این شرایط دچار می‌شود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف