سامانه استارتاپی سازمان فناوری اطلاعات
کمپین‌های مقابله با کرونا در کشور کدامند

سازمان فناوری اطلاعات ایران با شکل دادن کمپین‌های متعدد در یک سامانه استارتاپی، مقابله با کرونا را به صورت جدی تر دنبال کرده است.

  • کد خبر: 281
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 17 شهريور 1399 - 13:26

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، توجه به عدالت اجتماعی، پایداری زیست‌محیطی، توجه به گروه‌های کم‌تر برخوردار همچون زنان، کودکان و گروه‌هایی با ویژگی‌های خاص همچون توان یابان و سالمندان و مقابله با فقر ازجمله چالش‌های عصر ماست.

در شرایط همزمانی بحران شیوع کووید 19جامعه می‌پسندد صاحبان کسب‌وکار، توجه به موضوعات فوق را در فعالیت‌های خود بیش‌ترمدنظر قرار دهند. سازمان فناوری اطلاعات ایران ازاین‌رو به‌منظور هم‌افزایی بین عناصر اکوسیستم استارتاپی و استفاده حداکثری از توان‌بخش خصوصی در حوزه ICT در شرایط کرونایی حاضر، ایده ایجاد یک سامانه استارتاپی را برای شبکه‌سازی و پاسخگویی به نیازهای تمامی اعضای جامعه و تقویت اکوسیستم استارتاپی کشور شکل داد. هدف اصلی این سامانه استفاده از ظرفیت اکوسیستم استارتاپی و امکانات دولتی در راستای مسئولیت اجتماعی (CSR) و بهره گیری از ظرفیت ICT به‌عنوان یک ابزار کارآمد در راستای توانمندسازی افراد و گروه‌های مختلف در جامعه با تاکید بر دوران کرونایی است.

  • سامانه استارتاپی سازمان فناوری اطلاعات را اینجا ببینید.

البته سازمان فناوری اطلاعات ایران کمپین‌های متفاوتی برای کاهش اثرات کرونا بر اقتصاد خانواده ها و کمک به آنها برپا داشته که از جمله آن‌ها می توان به کمپین «کنار همیم» و «ایران همدل» اشاره کرد. سازمان فناوری اطلاعات ایران در بیش از 95 پروژه در ارتباط با کرونا با شبکه وسیع بسیار بالایی، پویش‌های دیگری همچون «درس در خانه»، «طراحی و اجرای چهار برنامه برای توسعه آموزش مجازی»، «برگزاری دومین مدرسه تابستانی فناوری اطلاعات ویژه دانش آموزان» را در راستای کمک به برنامه‌های آموزشی دانش آموزان در دوران کرونا، نیز دنبال کرده است.

درباره پویش‌های مردمی قبلا هم خواندیم:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف