در بیست‌وپنجمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا مطرح شد
رشد 168 درصدی پرداخت تسهیلات کرونایی

تسهیلات پرداختی به کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا در یک ماه گذشته با افزایش 168 درصدی به 3754 میلیارد تومان رسید.

  • کد خبر: 286
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 17 شهريور 1399 - 18:59

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، از مجموع این رقم، 2791 میلیارد تومان به رسته‌های 14گانه و 963 میلیارد تومان به شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل پرداخت شده است.
بنا به گزارش‌ رسمی ارائه شده در بیست‌وپنجمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا که عصر دوشنبه برگزار شد، تا تاریخ 16 شهریورماه امسال 8956 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی از سوی  رسته‌های 14 گانه ثبت شده است و تاکنون 31 درصد از این مقدار به متقاضیان پرداخت شده است. 
برآوردها نشان می‌دهد که در یک ماه اخیر، به طور میانگین روزانه 58 میلیارد تومان درخواست جدید تسهیلاتی در سامانه کارا ثبت شده و از دیگر سو 1742 میلیارد تومان یعنی به طور میانگین روزانه 67 میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است. استان‌های مازندران، آذربایجان غربی، ایلام و قم، بهترین عملکرد را در پرداخت تسهیلات در این مدت داشته‌اند.
 دکتر محمد نهاوندیان رییس گارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا در جلسه اخیر این کارگروه بر لزوم تسریع پرداخت تسهیلات از سوی شبکه بانکی تاکید کرد و گفت: شبکه بانکی کشور باید سعه صدر و احساس مسئولیت ملی نسبت به پرداخت تسهیلات به کسب و کارها اقدام کند.
بیست‌وپنجمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، روز دوشنبه 17 شهریورماه با حضور دکتر نهاوندیان، رئیس کارگروه، و تعدادی از نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان ها و اعضای کارگروه تشکیل شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف