آژانس بین‌المللی انرژی عنوان کرد
توقف رشد تقاضای جهانی نفت

بر اساس جدیدترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی از بازار نفت در ماه آگوست، به نظر می‌رسد تقاضای جهانی نفت در سال جاری میلادی، به دلیل شیوع ویروس کرونا و مشکلات پدید آمده برای بخش هوانوردی، 140 هزار بشکه در روز کاهش یابد.

  • کد خبر: 287
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 18 شهريور 1399 - 11:28

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، به نقل از اویل پرایس، آژانس بین‌المللی انرژی هم به جمع تحلیل‌گرانی پیوست که معتقدند سرعت رشد تقاضای جهانی نفت در هفته‌های اخیر به خاطر حاشیه ضعیف سود پالایشگاهی، کمبود تقاضا برای سوخت هواپیما و بی‌ثباتی رشد اقتصاد جهان مخصوصاً در چین، بزرگترین واردکننده نفت دنیا، متوقف شده است.

کیسوکه ساداموری، مدیر بازارهای انرژی و امنیت آژانس بین المللی انرژی، می‌گوید گرچه این آژانس کاهش چندانی را در تقاضا پیش‌بینی نکرده ولی مازاد تولید نفت در جهان هنوز کاهش چشمگیری نداشته است.

 وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های پالایشگاهی افزایش زیادی نداشته‌اند و سوخت هواپیما یک مشکل بزرگ است گفت: «به نظر نمی‌رسد ذخایر جهانی کاهش چشمگیری یافته باشند».

 طبق نظر ساداموری، بی‌ثباتی در مورد روند بهبود اقتصاد چین و تقاضای نفت بر بازار جهانی نفت تاثیر می‌گذارد.

 آژانس بین‌المللی انرژی در اواسط ماه اوت انتظار داشت تقاضای جهانی برای نفت خام در سال جاری میلادی 8.1 میلیون بشکه در روز کمتر از 2019 باشد.

 جدیدترین ارزیابی این آژانس در گزارش بعدی آن در پانزدهم سپتامبر منتشر خواهد شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف