رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در گفت‌وگو با کرونومی
کارگران در اولویت واکسیناسیون باشند/ علت اصلی افزایش قیمت محصولات کشاورزی در سال کرونا

افزایش دستمزد کارگران به دلیل نبود نیروی کار در شرایط کرونایی موجب شد تا قیمت محصولات کشاورزی نیز افزایش پیدا کند. واکسیناسیون کارگران امنیت چرخه تولید را تقویت می‌کند.

  • کد خبر: 2873
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 30 خرداد 1400 - 12:06

سیدرضا نورانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا با بیان این که تولیدکنندگان در طول 16 ماه گذشته از پا ننشسته‌اند و فرایند تولید با وجود دشواری‌ها و موانع زیاد همچنان ادامه داشته است، گفت: شیوع کرونا برای تولید و به ویژه برای کشاورزی، ایست صادرات و ایست مصرف بود. در واقع به واسطه همین بیماری کرونا، تعادل بازار به هم خورد و بعضی از محصولات فروش بیشتری پیدا کرد و بعضی محصولات بازارش را از دست داد.

او ادامه داد: نکته دیگر، وضعیت نیروهای کار بود. کرونا دسترسی به نیروی کار را در صنعت کشاورزان سخت کرد. کشاورزی صنعتی است که نیروی کار فصلی دارد. به گونه‌ای نیست که مثلا یک کشاورز 20 کارگر را استخدام کند و بیمه کند و همیشه در دسترسش باشند. کرونا و ترس از ابتلا به این بیماری در میان کارگران، نیروی کار را کم کرد و دستمزدها را به شدت بالا برد. دستمزدها دست‌کم 25 تا 30 درصد بالا رفت. بخش بسیار قابل توجهی از افزایش قیمت محصولات کشاورزی ناشی از افزایش دستمزد کارگر است. اما به رغم بالا رفتن دستمزدها، در دوره‌هایی از سال به سختی می‌شد نیروی کار پیدا کرد. وقتی شرایط قرمز می‌شد، از 100 کارگر تنها 30 نفرشان حاضر به انجام کار بودند.

نورانی افزود: خیلی از کشاورزان و کارگران از جان و دل مایه گذاشتند و تولید را سرپا نگه داشتند. چون به هر حال قوت مردم و امنیت غذایی آنان وابسته به کشاورزی است.

بیشتر بخوانید

رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی تاکید کرد: از ستاد ملی کرونا خواهش می‌کنیم که خارج از فرایندهای سنی واکسیناسیون، کارگران را در اولویت قرار بدهند. کسانی که در شرایط سخت، تولید را زنده نگه داشته‌اند، باید اولویت داشته باشند و دست‌کم بدون نگرانی از ابتلا به این بیماری همه گیر، به کارشان برسند. 

این فعال اقتصادی گفت: مساله مهم دیگر درباره محصولات کشاورزی برخی تصمیم‌های نادرست است. مثلا شب عید برای کمک به تنظیم بازار، صادرات سیب و پرتقال محدود شد. اما خب در بازار داخلی تقاضای زیادی برای این دو محصول وجود نداشت. در نتیجه حجم بسیار زیادی از این محوصلات در سردخانه‌ها ماند و موجب ضرر و زیان شد. در حالی که می‌توانست ضمن تامین نیاز داخل، سودآوری بیشتری از بازار داخلی هم داشته باشد.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف