وزیر بهداشت خبر داد:
رونمایی از واکسن اسپوتنیک ایرانی، شنبه آینده

دکتر نمکی، وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه روز سه شنبه واکسن پاستور اجازه مصرف اضطراری می گیرد، گفت: روز شنبه با حضور سفیر ایران در روسیه از واکسن اسپوتنیک ایرانی رونمایی می‌شود.

  • کد خبر: 2887
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 31 خرداد 1400 - 14:46

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از مهر، سعید نمکی ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا گلستان اظهارکرد: امروز در شرایطی هستیم که دولت بعدی دغدغه واکسن نخواهد داشت و تا پاییز علاوه بر نیاز داخل صادرکننده واکسن کرونا هم هستیم.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: مجموعه واکسن برکت راه افتاده و اولین محموله تولید انبوه خود را تحویل خواهد داد.

نمکی با بیان اینکه روز سه شنبه واکسن پاستور اجازه مصرف اضطراری می‌گیرد، گفت: در صورتی که واکسن آستارازنکا روی گونه آفریقایی 11 درصد اثر داشته اما واکسن پاستور 62 درصد اثرگذاری دارد.

وی همچنین گفت: روز شنبه با حضور سفیر ایران در روسیه واکسن اسپوتنیک ایرانی رونمایی می‌شود.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بی‌ام کرد: روز یکشنبه مرحله اول کارآزمایی بالینی واکسن سپاه آغاز خواهد شد و همچنین واکسن رازی فاز اول خود را طی کرده و فاز دوم آن در حال اتمام است.

بیشتر بخوانید:

نمکی اضافه کرد: واکسن سیناژن فاز دوم خود را طی کرده و به طور همزمان چند پلت‌فرم را با هم ادامه می‌دهیم.

وی گفت: بعد از زدن واکسن به گروه‌های بالاتر از 60 سال و بیماران خاص و صعب‌العلاج تا پایان شهریورماه واکسیناسیون نیروهای نظامی، انتظامی و افراد پرریسک آغاز خواهد شد و امیدواریم تا پایان پاییز کل جمعیت هدف واکسینه شوند و زنجیره انتقال قطع شود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف