با وجود اثرگذاری کرونا
ربیعی: امسال از رکود اقتصاد خارج می‌شویم

علی ربیعی با اشاره به تاثیرات کرونا بر وضع اقتصادی کشورمان، تاکید کرد که امسال از رکود اقتصاد خارج می‌شویم.

  • کد خبر: 295
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 18 شهريور 1399 - 20:48

علی ربیعی، سخنگوی دولت در نشست خبری امروز (متن کامل) در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا آمار ابتلای ایرانیان به کرونا نشان‌دهنده موفقیت در زمینه‌ی برقراری تعادلی میان دوگانگی‌های موجود بوده یا خیر؟ اظهار کرد: اتقافا برگزاری و ایجاد تعادل بین این دوگانه ها رمز موفقیت ما بوده است. برگزاری این دوگانه ها باعث جلوگیری از افراط و تفریط است. اتفاقا اینجا جای مقایسه با سایر کشورهای دیگر هم هست. کشورهای اروپایی دچار موج سوم شدند و برخی کشورها در فستیوال‌ها و اجتماعات نتوانستند مراعات کنند.

وی افزود: اجازه بدهید آخرین موضوع برگزاری دین و جان را بگویم که شاهد بودیم که مردم در عزاداری‌ها تمام پروتکل ها را رعایت کردند. همکاران ما در وزارت بهداشت در گزارشی که ارائه کردند، نشان می‌داد که پروتکل های بهداشتی به اندازه مطلوبی مراعات شده است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در مورد دو گانه نان و جان ما از این مرحله عبور کردیم. از 17 درصد رعایت پروتکل ها امروز گزارش ناظران وزارت بهداشت نشان می دهد در صنوف 77.5 درصد، در ادارات و بانکها 90 درصد پروتکل ها رعایت شده است و تعطیلات کمی داشتیم.

ربیعی در ادامه گفت: امروز به رشد اقتصادی رسیدم و رشد منفی کمی را تجربه کردیم و امسال خوشبختانه نشان می‌دهد از رکود خارج می شویموی ادامه داد: هرگونه تحلیل شرایط بدون دیدن محدودیت های طاقت فرسا و نفس گیر تبیینی صادقانه نیست.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف