کرونا سرمایه گذاری در گاز طبیعی را به صفر رساند

به دنبال تاثیر ویروس کرونا بر بازار تقاضای انرژی، برای اولین بار در دو دهه گذشته در سال 2020 هیچ پروژه جدید صادرات گاز طبیعی مایع به ثبت نرسیده است.

  • کد خبر: 302
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 19 شهريور 1399 - 12:31

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا خبرگزاری رویترز از تاثیر اقتصادی ویروس کرونا بر بازار سرمایه گذاری گاز طبیعی مایع گزارش داد. براساس این گزارش برخلاف سال گذشته، کاهش چشمگیر قیمت نفت و گاز در سال 2020 شرکت‌ها را مجبور به تاخیر در تصمیم گیری در مورد پروژه‌های جدید سرمایه گذاری در پالایشگاه‌ها کرده است.

گروه مشاور وود مکنزی که زمینه ارائه تحقیقات در زمینه‌های بازار انرژی فعالیت دارد به رویترز گفت: سال 1998 آخرین سالی بود که در آن هیچ صادرات جدید گاز طبیعی به ثبت نرسید.

پنج تحلیلگر سرمایه گذاری بانکی و انرژی همچنین اعلام کردند که آن‌ها انتظار هیچ تصمیم نهایی در مورد سرمایه گذاری (FID) ندارند این در حالی است که چهار منبع دیگر اظهار داشتند که انتظار دارند حداکثر یک تا دو مورد سرمایه گذاری به ثبت برسد.

مورگان استنلی استراتژیست اصلی شرکت دوین مک درمونت گفت: ما امسال انتظار هیچ تصمیم نهایی در مورد سرمایه گذاری (FID) برای پروژه‌های صادراتی گاز طبیعی نداریم.

به گفته استنلی، با کاهش تقاضا نفت و افت قیمت‌ها در دوران کرونا، هزینه سرمایه‌های اصلی کاهش یافته است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف