موسسه فیچ از آینده اقتصاد خبر داد
پیش‌بینی‌های مثبت از بهبود وضعیت اقتصادی جهان

پیش‌بینی چشم‌انداز اقتصاد جهانی موسسه فیچ در سپتامبر 2020 نشان می‌دهد که مرحله اولیه بهبود اقتصادی پس از قرنطینه‌های مربوط به ویروس کرونا، سریعتر از حد انتظار بوده است.

  • کد خبر: 305
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 19 شهريور 1399 - 15:28

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، این موسسه اکنون پیش‌بینی می‌کند که تولید ناخالص داخلی جهان در سال 2020 به 4.4- درصد برسد. این رقم در ماه ژوئن 4،6- درصد پیش‌بینی می‌شد. موسسه فیچ پیش‌بینی‌های تولید ناخالص داخلی 2020 خود را برای چین و ایالات متحده اصلاح کرده است، که تا حدودی با تعمیق کاهش انتظارات در منطقه یورو، بریتانیا و هند جبران می‌شود. اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، سرعت بهبود وضعیت جهان از سه ماه چهارم سال 2020 کُند خواهد شد.

 

با هم در سایت کرونومی خواندیم:

 

با این فرض بنیادین که اقتصادهای پیشرفته مهم از قرنطینه‌های مجدد در سراسر کشور جلوگیری خواهند کرد، انتظار می‌رود مدت زمانی طولانی بگذرد تا فعالیت اقتصادی به طور کامل به سطح قبل از ویروس کرونا (سه ماه چهارم سال 2019) بازگردد: تا  سه ماه چهارم سال 2021 در ایالات متحده و تا حدود فصل چهارم 2022 در منطقه یورو، که در آنها رکود اولیه عمیق‌تر بود، چنین نخواهد شد. در سناریوی دیگری که در آن قرنطینه‌ کشورها در زمستان ضروری باشد، تولید ناخالص داخلی ممکن است دوباره کاهش یابد، هرچند احتمالاً شدت تکانه آن نسبت به سه ماه دوم سال 2020 کمتر است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف