گزارش‌ها از هند نشان می‌دهد:
کرونا تقاضای طلا را زمین‌گیر کرد

به نظر می‌رسد تقاضا برای طلا در هند از همه‌گیری ویروس کرونا تاثیر پذیرفته است و به رغم وجود جشن‌ها، در این فصل هم پایین باقی بماند.

  • کد خبر: 313
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 22 شهريور 1399 - 12:38

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از رویترز، معامله‌کنندگان طلا در هند مجبور شدند برای چهارمین هفته پیاپی قیمت این فلز گرانبها را در کشور پایین بیاورند ولی هنوز هم تمایل به خرید طلا در بین عموم مردم پایین است.

 تقاضا برای طلا در هند که دومین خریدار بزرگ این فلز گرانبها پس از چین است، به خاطر آغاز مراسمی که هندی ها از سیزدهم تا بیست و هشتم سپتامبر برای یادآوری مردگان خود می گیرند بیش از پیش کاهش یافته است. هندی‌ها خرید طلا در این دو هفته را بدشگون می‌دانند.

 قیمت داخلی طلا در هند در روز جمعه برابر با 51445 روپیه در هر 10 گرم بود. اوج قیمت طلا در این کشور در ماه گذشته بود که به 56191 روپیه رسید.

 

با هم در سایت کرونومی خواندیم:

 

 تخفیف‌های ارائه شده برای طلا به 30 دلار در هر اونس نسبت به قیمت رسمی داخلی رسیده است که شامل 12.5 درصد عوارض واردات و 3 درصد عوارض فروش می‌شود. این تخفیف قیمت در هفته گذشته برابر با 40 دلار بود.

درحالی که معمولاً تقاضا برای طلا در هند طی جشن‌های اکتبر تا نوامبر افزایش می‌یابد، بدتر شدن شرایط همه‌گیری ویروس کرونا بر حساسیت خریداران تأثیر گذشته است. اقتصاد هند در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 25 درصد کوچک شد. انتظار می‌رود در فصل جشن‌ها هم تقاضا به دلیل قیمت‌های بالا در همین سطح پایین باقی بماند.

 تقاضا برای طلا در چین هم با وجود تخفیف‌های 45 تا 50 دلاری پایین است. طلا در ژاپن 0.50 دلار ارزانتر از قیمت رسمی فروخته می‌شود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف