مدیرکل ورزش جوانان استان تهران:
اعطای وام 980 میلیون تومانی به باشگاه‌های ورزشی بزرگ تهران

مدیرکل ورزش جوانان استان تهران گفت: طبق بخشنامه جدید ستاد کرونا، مجموعه های ورزشی بزرگ زیان دیده تا 980 میلیون وام دریافت خواهند کرد.

  • کد خبر: 3140
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 26 تير 1400 - 22:38

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، نصرالله پریچهره درباره آخرین وضعیت فعالیت باشگاه‌های استان تهران در پیک پنجم کرونا اظهار داشت: باشگاه‌ها طبق پروتکل‌هایی که از قبل مشخص شده است، فعالیت دارند.

وی گفت: باشگاه‌های بزرگی که 20 تا 25 نفر شاغل و تحت پوشش بیمه فعال دارند از این شرایط بهره مند می شوند.

مدیر کل ورزش استان تهران اضافه کرد: ثبت نام باشگاهها از طریق سامانه کارا آغاز شده که تعداد اینگونه مجموعه های بزرگ زیاد نیست.  

میزان وام کارا برای هر فرد زیان دیده 16 میلیون تومان و برای مجموعه های بزرگ این رقم تا 980 میلیون تومان قابل افزایش است.   

براین اساس سال گذشته بیش از 27 میلیارد و 500 میلیون تومان وام کسب و کار برای مجموعه های ورزشی آسیب دیده از شیوع کرونا در استان تهران پرداخت شد.  

استان تهران پنج هزار و 200 مجموعه ورزشی فعال دارد که بسیاری از مجموعه های پر برخورد و رزمی از سال گذشته اجازه فعالیت ندارند.

بیشتر بخوانید:

باشگاه تهران برچسب ایمن می گیرند

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با بیان اینکه به همراه وزارت بهداشت و اداره کل بهداشت استان بر فعالیت باشگاه‌ها نظارت می‌کنیم، افزود: البته به صورت روزانه تماس هایی از سوی خانواده ها مخابره می‌شود که نگران فرزندان خود هستند چون برخی باشگاه‌ها به شکل مخفیانه فعالیت دارند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران اضافه کرد که در این راستا بازرسی اداره کل ورزش استان این مسائل را رصد کرده تا ایرادی رخ ندهد.  

پریچهره با اشاره به اینکه طی 2 ماه اخیر نشست های مهمی از طریق فدراسیون پزشکی ورزشی با وزارت بهداشت برای فعالیت مجموعه های ورزشی صورت گرفته شده است، اظهار کرد: مسئولان این وزارتخانه طرحی را با عنوان باشگاه‌های ایمن به این اداره کل و فدراسیون پزشکی ارائه داده اند که پروتکل و شیوه‌نامه‌های این طرح تهیه شده و آخرین مراحل نهایی شدن را پشت سر می‌گذارد.

به گفته این مسئول، در هر شرایط و با هر رنگی از کرونا، باشگاهی که این برچسب را دریافت کند، می‌تواند فعالیت خود را ادامه دهد.

پریچهره در باره باشگاه های استیجاری آسیب دیده از کرونا نیز گفت:‌ در جلساتی که با استاندار تهران داشتیم به این نتیجه رسیدیم که کمک های جنبی به آنها شود ولی نمی توان وام های رقم بالا اختصاص داد چون کسی که نمی تواند اجاره بدهد چگونه می‌تواند وام بگیرد و قسط بدهد.

وی اضافه کرد: هر چند کمک‌هایی می‌شود اما به آن شکل نیست که مستأجر ما توانایی پرداخت وام را داشته باشد.

وی با بیان اینکه در بسیاری از باشگاه‌ها بسته شده است، گفت: امیدواریم به زودی ویروس کرونا ریشه کن شود تا هیچ باشگاه داری به فکر تغییر کاربری فضای خود نباشد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف