مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس:
507 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده ازکرونا پرداخت شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، 507 میلیارد تومان تسهیلات به افزون بر 30 هزار شغل و کسب و کار آسیب دیده از کرونا در این استان پرداخت شد.

  • کد خبر: 3160
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 28 تير 1400 - 14:01

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، سهراب مختاری، در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در شیراز افزود: همچنین طی این مدت، 74 هزار کارگر در فارس مقرری بیمه بیکاری دریافت کردند و که در زمینه کمک به افرادی که به طور موقت از شغل خود بیکار شدند، استان فارس پس از تهران رتبه دوم را از آن خود کرد.
وی، بازگشت افراد بیکارشده در اثر شیوع کرونا به محل کارشان را از دیگر اقدامات شاخص در فارس دانست و ادامه داد: بر اساس مستندات تامین اجتماعی، تعداد شاغلین استان در مقطع کنونی نسبت به اسفندماه سال 98 چهار درصد رشد داشته است.
رییس شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در فارس، ضمن تاکید بر لزوم حفاظت از نیروی کار و بخش تولید در مقابل همه گیری و موج پنجم ویروس کرونا موسوم به دلتا افزود: بر اساس آمار حوزه بهداشت و درمان استان تاکنون چهار هزار و 656 نفر براثر شیوع بیماری کرونا در این استان جان باخته‌اند که فقط 15 نفر از آنها از میان جامعه کارگری استان بوده است.  
مختاری گفت: این موضوع بیانگر رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی در محیط‌های کار و اعمال نظارت دقیق بر فعالیت کارگاه‌ها و جامعه کارگری استان است.
او اظهار داشت: تولید، تنها حوزه‌ای بود که فعالیت آن در کنار بخش بهداشت و درمان از ابتدای شیوع کرونا متوقف نشد اما با کوشش، همکاری و نظارت جدی مجموعه‌های مختلف از جمله علوم پزشکی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارفرمایان، کارگران و تشکلات عالی مربوطه بر فعالیت کارگاه‌ها و کارخانه‌های استان، کمترین خسارت به این بخش وارد شد.
وی تصریح کرد: با توجه به اوج گیری مجدد نوع جدید کرونا و آغاز پیک پنجم همه گیری این بیماری، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تشدید نظارت‌ها در بین جامعه کار و تولید استان امری ضروری است که باید کماکان رعایت آن به شکل جدی مدنظر قرار داشته باشد.

بیشتر بخوانید:


مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جذب اعتبارات سال 99 برای حمایت از طرح‌های در حال تکمیل فارس گفت: با حمایت بانک توسعه تعاون شاهد احداث بیمارستان، سد، راه، راه آهن  و مجموعه‌های ورزشی کارگری در استان خواهیم بود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف