سازمان بهداشت جهانی:
شیوع سویه دلتای ویروس کرونا در 124 کشور

دو تحقیق جداگانه در چین و کانادا از ظرفیت سرایت بالا، شدت ابتلا و همچنین خطرات سویه دلتای ویروس کرونا حکایت دارند. سازمان بهداشت جهانی در گزارش خود به افزایش شمار کشورهایی اشاره کرده که در آن‌ها سویه دلتا ثبت شده است.

  • کد خبر: 3174
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 31 تير 1400 - 00:14

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، تعداد کشورهایی که در آن سویه دلتای ویروس کرونا مشاهده و ثبت شده است به 124 کشور رسیده است؛ 13 کشور بیش از هفته گذشته. در بسیاری از این کشورها، سویه دلتا به سویه غالب در همه‌گیری کرونا تبدیل شده است.
در این بین دو تحقیق درباره قابلیت شیوع این سویه از ویروس کرونا و خطرات ناشی از ابتلا به آن صورت گرفته است. تحقیق نخست در چین و درباره کسانی صورت گرفته که پس از ابتلا به سویه دلتا در قرنطینه به سر برده‌اند.
در تحقیق دیگری که در کانادا صورت گرفته از شدت شیوع این بیماری و خطرات ناشی از آن برای سلامتی انسان سخن رفته است. این در حالی است که تا کنون هیچ یک از این دو گزارش در یک نشریه تخصصی منتشر نشده‌اند.
به گزارش یورونیوز، در تحقیقی که در چین صورت گرفته آمده است که علائم ابتلا به سویه دلتای ویروس کرونا خود را پس از چهار روز نشان می‌دهد. این در حالی است که این دوره زمانی در مورد دیگر انواع ویروس کرونا شش روز بوده است.
افزون بر آن تجمع ویروسی سویه دلتا در افراد مبتلا 1200 بار بیش از تجمع ویروسی در سایر سویه‌ها بوده است. همین موضوع می‌تواند علت شیوع سریع و گسترده این سویه از ویروس کرونا را توضیح دهد.

بیشتر بخوانید:


سازمان بهداشت جهانی در ارتباط با تحقیق صورت گرفته در کانادا درباره سویه دلتا نوشته است که احتمال اینکه فرد مبتلا به این ویروس ناگزیر به انتقال به بیمارستان شود، 120 درصد بیش از موارد ابتلا به دیگر سویه‌ها بوده است.
افزون بر آن احتمال اینکه فرد مبتلا نیازمند مراقبت‌های ویژه گردد نیز 287 درصد بیش از موارد مشاهده شده پیشین است. تحقیق کانادا نشان می‌دهد که احتمال مرگ فرد مبتلا به این سویه از ویروس کرونا 137 درصد بیش از موارد ابتلا به دیگر سویه‌های این ویروس است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف