سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:
آمار فوتی‌های کرونا در آبان ماه به زیر 50 نفر می‌رسد

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با انجام واکسیناسیون کرونا برای حدود 20 میلیون نفر از گروه‌های پرخطر، در آبان ماه به‌ طور قطع میزان مرگ‌ومیر بسیار کم خواهد شد و به زیر 50 نفر می‌رسد.

  • کد خبر: 3218
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 5 مرداد 1400 - 15:25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، علیرضا رئیسی در یک گفت وگوی خبری افزود: واکسیناسیون کرونا را روز پنجشنبه مصادف با عید غدیر برای گروه‌های معلمان، شاغلان سیستم حمل و نقل از جمله تاکسی‌داران، خبرنگاران و زندانی‌ها به‌طور همزمان  ها برای خبرنگاران و زندانیان شروع خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: این واکسیناسیون همچنین برای 500 هزار نفر از بیماران دیابتی که انسولین تزریق می‌کنند، انجام می‌شود و از هفته آینده برنامه خود را شروع می‌کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: مجموع افراد دارای دیابت و گیرنده انسولین بالغ بر حدود چهار میلیون نفر است که با احتساب 15 میلیون و 700 هزار نفر افراد بالای 50 سال ما در زمره گروه های بسیار پرخطر ما هستند و بیشتر مرگ و میر در همین گروه است بنابراین اگر این واکسیناسیون را انجام بدهیم در آبان ماه قطعا میزان مرگ و میر بسیار کم خواهد شد و زیر 50 نفر می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش ایرنا، تا کنون 8 میلیون و 241 هزار و 852 نفر دوز اول واکسن کرونا و دو میلیون و 426 هزار و 697 نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به 10 میلیون و 668 هزار و 549 دوز رسید.

از ابتدای شیوع کرونا در ایرنا (اسفند 98) تا کنون 89 هزار و 122 نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف